Fudbaleri Radničkog 1923 posle početnog šoka do boda u Leskovcu

Sa prvog gostovanja u novoj sezoni Prve lige Srbije leskovačkoj Dubočici “crveni” se vraćaju sa osvojenim bodom – 2:2 (2:2). Ekipa trenera Aleksandra Linte je posle šokantnog početka i minusa od dva gola uspela da se vrati u utakmicu i dođe do izjednačenja, a malo je nedostajalo i za potpuni preokret u režiji Kragujevčana.

Znalo se da će Leskovčani nakon startnog poraza u Novom Sadu biti silno motivisani da upišu prve prvoligaške bodove na svom terenu. I zaista, fudbaleri Dubočice su odlično startovali i već posle prvih petnaest minuta igre stekli su prednost od dva gola.

Domaći su do početnog vođstva došli u 3. minutu pogotkom kapitena Dušana Savića iz diskutabilnog jedanaesterca. Desetak minuta kasnije, Lazar Mitrović je iskoristio trenutak uspavanosti odbrane kragujevačkog tima da obezbedi Dubočici prednost od dva gola.

Iako u šoku i na konopcima, “crveni” su smogli snage da uzvrate udarac. Igrao se 36. minut kada je Ognjen Ilić osvojio loptu na sredini terena, a zatim pravovremeno proigrao mladog Radovana Avrama, koji je rutinski završio akciju i upisao svoj drugi gol u dresu kragujevačkog prvoligaša.

Nakon Avramovog pogotka, Kragujevčani su pojačali pritisak i krenuli još odlučnije ka golu svog rivala. Terenska inicijativa “crvenima” se isplatila u samom finišu prvog poluvremena. Kovačević je izveo prekid, odbrana Dubočice nakratko odbila loptu, da bi na nju natrčao Filipović i snažnim udarcem levom nogom “pocepao” mrežu za 2:2.

Ispostavilo se to kao konačan rezultat ovog prilično zanimljivog susreta na Gradskom stadionu u Leskovcu, iako je i u drugih 45 minuta bilo prilika za novu promenu na semaforu.

Najbolju šansu za domaće u nastavku utakmice propustio je bivši igrač kragujevačkog tima Saša Marković, dok je na drugoj strani Nikola Rađen ozbiljno zapretio u dva navrata – prvi put je sa nekih dvadesetak metara šutirao tik pored stative, a nedugo zatim je topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca uzdrmao prečku.

U narednom kolu fudbaleri Radničkog 1923 dočekuju kraljevačku Slogu, još jednog novajliju u prvoligaškom društvu.

GFK DUBOČICA – RADNIČKI 1923 2:2 (2:2)

Stadion:
Gradski. Gledalaca: /. Sudija: Dušan Pančić (Karavukovo). Pomoćnici: Ilija Lovre (Novi Sad), Bojan Ivanišević (Odžaci).  Strelci: Savić u 3. iz jedanaesterca i Mitrović u 14. minutu za GFK Dubočicu, a Avram u 36. i Filipović u 45. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Stojković, L. Mitrović (GFK Dubočica), Petrović, M. Vidović, U. Vidović (Radnički 1923).

GFK DUBOČICA: M. Mladenović, Ivanović, L. Mitrović (od 45. Milić), Savić, Ilić (od 46. Stanković), D. Mladenović, Radić (od 46. A. Mitrović), Marković, Stojković (od 46. Jovanović), Segun (od 90. Nikolić), Radić.

RADNIČKI 1923: Savić, Varjačić, Dukić (od 53. Vićentijević), Petrović, Filipović, M. Vidović, Kovačević, Avram (od 63. Rađen), Todorović (od 46. Ćirović), Ilić (od 75. U. Vidović), Nikodijević.

Dinamo 2 : 4 Kolubara
Trayal 1 : 0 Loznica
Budućnost 1 : 0 Zemun
GFK Jagodina 2 : 1 Borac 1926
Železničar (P) 2 : 2 OFK Žarkovo
GFK Dubočica 2 : 2 Radnički 1923