Brodarac slavio u "Zemunelu"

U Zemunu sudar ekipa iz dve od tri najbolje škole fudbala u Srbiji. Mladost kao prednost, mada u neugodnom terminu od 11h i na temperaturi od preko 30 stepeni, ali imalo se itekako šta videti. Domaći su prvi zapretili u 10. minutu, na ubačenu loptu Momčilovića najviši u skoku je Stanojlović, ali je šalje preko gola.

Gosti potom preuzimaju inicijativu, dominiraju sredinom terena uz mnogo veći posed, a iz te prednosti su proistekle i šanse koje su stvorili. Međutim Lukić u 13. zatim Tomović minut kasnije, te Stojanović u 22. minutu ne koriste kolosalne prilike za postizanje pogodaka. Na drugoj strani je ponovo Stanojlović bio u prilici, ali sa desetak metara iskosa loptu šalje pored stative.

U drugom poluvremenu mnogo manje igre sa puno prekida i nedozvoljenih startova, pa je pokazano čak 7 žutih kartona na obe strane. Iz to malo lepih akcija, pogotovo u prvom kvartalu se mogu izdvojiti dve šanse, po jedna na obe strane. U 51. minutu Nikolić sa peterca glavom šutira u donji ugao gola Teleoptika, ali se Slavković bacio poput mačke i izbio loptu u korner. Minić 5 minuta kasnije izvodi slobodan udarac sa 22 metara, lopta prolazi pored samog roglja gostujućeg gola.

Trenutak odluke se desio u 78. minutu, na dodavanje Miladinovića neumoljiv egzekutor sa peterca je bio Tomović za vođstvo Brodarca. Domaćin do kraja nemoćan da izmeni rezultat, a jedinu lepu priliku je ponovo propustio Stanojlović u 86. minutu šutiravši sa 13-14 metara neometan, pravo u vratara. I onda kada je sat pokazivao već 5. minut nadoknade preslikana akcija kao kod prvog gola gostiju. Ponovo je asistent bio Miladinović, a Nikola Ilić iz blizine zatvorio utakmicu golom.
Ovom pobedom je Brodarac makar na par sati zaseo na vrh i sledećeg vikenda dočekuje BSK iz Borče, dok Optičari gostuju Lokomotivi u Makišu.

TELEOPTIK - BRODARAC 0:2 (0:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Tomović 78.min i N.Ilić 90+5.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Simunović, Ćorković, Blagojević i Krstić (Teleoptik), Tomović, N.Ilić i Puzović (Brodarac).

TELEOPTIK: Slavković, Simunović (Krstić), Ćorković, Momčilović (Marković), Subotić, Jovanović, Dragić, Minić, Stanojlović, Blagojević, Đurković (Lekić).
BRODARAC: Nović, Mladenović, Misić, Tomović (D.Nikolić), L.Ilić (Kojić), S.Nikolić (Đilas), Lukić (Puzović), Stojanović (Miladinović), Lazarević, N.Ilić, Marjanović.

Radnički (O) 2 : 0 Leštane
Stepojevac Vaga 3 : 1 Radnički (NB)
Sremčica 2 : 1 Studentski grad
BSK 1925 1 : 0 Mladenovac
Crvena zvezda 0 : 1 Jedinstvo
BASK 2 : 1 Sinđelić