IMT osvojio kup FS Beograda

Finale kupa FSS na teritoriji FSB je odigrano na terenu FSB na Adi, između prvoligaša IMT-a i srpskoligaša i komšije sa Novog Beograda, Radničkog. IMT već u 7. minutu propušta šansu kada posle udarca iz ugla Jovanović sa 12 metara šutira preko gola. Tri minuta kasnije su poveli, Terzić snažno šutira, golman Tatić kratko odbija loptu do Lukića koji je sa metra smestio u praznu mrežu.

Posle primljenog pogotka Radnički ima veći posed lopte i preuzima terensku inicijativu koja ne daje rezultate. IMT u zadnjem minutu prvog poluvremena iz kontranapada propušta stopostotnu priliku. Lukić je prodro po boku i uposlio Peralovića koji šutira sa peterca, golman je već bio savladan, ali loptu sa gol linije izbacuje Žerjal.

Radnički u nastavku kreće snažnije ne bi li promenio rezultat. Igrao se 59. minut, po levoj strani je prodro Žerjal i kada je zakoračio u kazneni prostor nesmotreno je s leđa startovao Glišić i oborio ga, a sudija bez dvoumljenja pokazao na penal. Uspešan realizator najstrože kazne je bio Milenković. IMT se tek tada uozbiljio i krenuo silovito, a Zorić u 73. minutu iz velike gužve u šesnaestercu loptu šalje samo do stative. Međutim isti igrač u 86. minutu biva strelac pobedonosnog pogotka. Terzić je predriblao dva odbrambena igrača i na penalu pronašao Zorića, a ovaj je loptu snažno poslao pod prečku za 2:1. Dva minuta pre kraja Terzić je sam na 10 metara od gola, snažno šutira, a golman Radničkog Tatić čuva svoj gol. Sasvim zaslužena pobeda IMT-a i pehar FSB u njihovim rukama, kao i nastavak takmičenja u kupu na nivou FSS.

IMT - RADNIČKI NB 2:1 (1:0)

STADION: FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Stanojević Goran i Vasiljević Miloš. STRELCI: Lukić 10.min i Zorić 86.min (IMT), Milenković 60.min (k.u.) (Radnički NB. ŽUTI KARTONI: Zorić, Damjanović i Radojičić (IMT), Beriša i Lovrić (Radnički NB).
IMT: Mićović, Zorić, Damjanović, Ivanović, Marković, Glišić (Ristivojević), Stefanović, Lukić (Vuković), Peralović (Radojičić), Terzić, Jovanović.
RADNIČKI NB: Tatić, Beriša (Gajić), Đuričić, Lovrić, Popović, Bajrami (Stijepović), Žerjal, Milivojević (Kostadinoski), Broćeta (Novitović), Milenković, Veličković (Krstić).