Uspešna "generalka" Kragujevčana

U poslednjoj proveri pred start nove sezone u Prvoj ligi Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 savladali su lazarevačku Kolubaru sa 2:0 (1:0). Bilo je to odlično izdanje “crvenih”, naročito u prvih 45 minuta, i najbolja moguća uvertira pred početak još jedne prvenstvene trke. Strateg Kragujevčana Aleksandar Linta je na današnjoj utakmici pružio priliku svim raspoloživim igračima, uključujući tu i dvojicu fudbalera koji se nalaze na probi – Petković i Kuranov. U drugom poluvremenu, za ekipu Radničkog 1923 zaigrali su i iskusni internacionalci Marko Mirić i Nemanja Tomić, koji već duže vreme održavaju formu na treninzima kragujevačkog prvoligaša.

Prvo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji kragujevačkog tima. Gosti iz Lazarevca, koje od ovog leta predvodi Dejan Nikolić, nekadašnji šef struke kluba sa “Čika Dače”, naročito su imali problema da zaustave vihornog Aleksandra Varjačića, koji je sa lakoćom probijao odbranu Kolubare po desnom boku.

Upravo nakon jednog od takvih Varjačićevih proboja, Radnički 1923 je došao do vođstva u 4. minutu. Slađan Nikodijević je spretno reagovao na ubačenu loptu sa desne strane i uspeo da je glavom sprovede u suprotan ugao.

Brzonogi Varjačić bio je inicijator i akcije iz 16. minuta, kada se u šansi našao Tomislav Todorović, ali je mladi fudbaler Radničkog 1923 nešto slabije zahvatio loptu.

Tri minuta kasnije, Varjačić još jednom probija po desnoj strani i upućuje centaršut na ivicu peterca ka Nikodijeviću, koji tuče glavom, ali je golman Kolubare Zogović, uz pomoć prečke, uspeo nekako da interveniše.

Pokušao je potom Filipović nakon kornera, kao i Ognjen Ilić lukavim udarcem sa desetak metara, ali nisu bili dovoljno precizni.

Gosti su prvi put ozbiljnije zapretili tek u 36. minutu. Najpre je Đokić pogodio stativu, da bi u nastavku akcije pokušao i Simić, ali je prebacio čitav gol. Isti igrač je par minuta kasnije uputio udarac sa ivice šesnaesterca, međutim, lopta je ponovo završila daleko od cilja.

U drugom poluvremenu treneri Linta i Nikolić su “promešali karte”, u želji da provere sve raspoložive snage. I dok je strateg Lazarevčana postepeno menjao igrače, šef struke Kragujevčana je odlučio da već na poluvremenu izmeni kompletnu postavu.

Drugo poluvreme nije bilo tako sadržajno kao prvo, ali daleko od toga da nije bilo detalja vrednih pažnje. Gosti su sredinom drugog dela “dodali gas”, u nameri da dođu do izjednačenja.

Najpre su zapretili preko Strahinje Uroševića, momka koji je prošao omladinsku školu kluba sa “Čika Dače”, da bi im se u 78. minutu ukazala idealna prilika da sa bele tačke stignu do rezultatskog poravnanja. Mladi Andreja Stojanović, nad kojim je i načinjen prekršaj za najstrožu kaznu, nije bio precizan sa 11 metara i loptu je poslao preko prečke.

Kazna je bila ekspresna. Samo dva minuta nakon Stojanovićevog promašaja, Nemanja Tomić je majstorskim udarcem sa ivice šesnaesterca povisio prednost Kragujevčana na 2:0.

U samom finišu utakmice mladi Simović i povratnik Vićentijević zagrejali su dlanove golmana Kolubare Zogovića, koji je, čini se, bio jedna od retkih svetlih tački u lazarevačkom timu.

Odlična igra i pobeda nad izuzetno kvalitetnom ekipom kao što je Kolubara sigurno će podići atmosferu u taboru “crvenih” pred premijeru sa Železničarom iz Pančeva naredne subote.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA 2:0 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion:
“Čika Dača”. Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac). Strelci: Nikodijević u 4. i Tomić u 80. minutu za Radnički 1923.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Dukić, Petrović, Filipović, M. Vidović, Kovačević, Avram, Todorović, Ilić, Nikodijević. Igrali su još: Savić, Milikić, Petković, Aleksijević, Rađen, U. Vidović, Kuranov, Tomić, Simović, Vićentijević i Mirić.

KOLUBARA: Zogović, Pajović, Ilić, Janković, Rakić, Knežević, Jovanović, Bosančić, A. Stojanović, Simić, Đokić. Igrali su još: Vučetić, F. Stojanović, Urošević, Lazić, Vasiljević, Radovanović, Milutinović i Božović.