XS
SM
MD
LG

Radnički pobedom nad Omladincem u finalu Kupa FSP Zrenjanin

Na stadionu kraj "Skrobare" FK Radnički je u polufinalu Kupa FSP Zrenjanin savladao FK ” Omladinac FAM” iz Botoša rezultatom 6:2. Radnički će u finalu igrati protiv Slobode iz Kozaraca, koja je u drugom polufinalnom meču savladala  FK “Budućnost” iz Srpske Crnje rezultatom 1:0.

Fudbaleri Radničkog dobro su otvorili utakmicu i već u 2. minutu, iz slobodnog udarca sa 17 metara, Bačvanski postiže evrogol u same rašlje golmana Miškova. U 6. minutu pripretili su gosti kada je Governor uzeo loptu, dodao Bojiću koji nakon odličnog šuta pogađa stativu. Mladi Bačvanski u 14. minutu izvodi korner i pronalazi Matića koji povećava na 2:0.

Matić u 30. minutu asistira za Dučića koji sa ivice šesnaesterca postiže gol za 3:0. Pred sam kraj drugog poluvremena Novković na sredini terena  uzima loptu Jovanovu, kreće sam prema golu i lobuje golmana Radovića za 3:1. Imali su gosti još jednu šansu na kraju prvog poluvremena, ali je nakon šuta Bojića lopta završila tik pored gola.

 

Dučić u 49. minutu nakon odbijene lopte postiže gol za 4:1. U 55. minutu, nakon faula nad Bojićem u šesnaestercu, sudija svira penal, a Governor  preciznim šutem u desnu stranu smanjuje rezultat na 4:2. Nakon greške u odbrani, Matić u 70. minutu postiže gol za 5:2. Nakon asistencije Tadića, Matić rutinski na drugoj stativi postiže svoj treći gol na utakmici za ispostaviće se konačnih 6:2. Imali su gosti dve stopostotne šanse u 79. i 84. minutu, ali ih je u tome sprečio golman Radović i dobra intervencija u odbrani mladog Stevanovića.


OFK Vršac : 1. Maj Ruma
Bačka 1901 : Omladinac
Hajduk 1912 : OFK Stari Grad
Dunav : Vojvodina 1928
Sloga (Č) : Kozara
Sloboda : Radnički 1912
Borac : Jedinstvo (SP)
Dinamo 1945 : Bečej 1918
Tisa : Radnički (Zr)
Mladost (NS) : Bratstvo 1946
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Radnički 1912 0 0 0 0 0
2 Jedinstvo (SP) 0 0 0 0 0
3 Bečej 1918 0 0 0 0 0
4 Radnički (Zr) 0 0 0 0 0
5 Kozara 0 0 0 0 0
6 Vojvodina 1928 0 0 0 0 0
7 1. Maj Ruma 0 0 0 0 0
8 Omladinac 0 0 0 0 0
9 OFK Stari Grad 0 0 0 0 0
10 Bratstvo 1946 0 0 0 0 0
11 Mladost (NS) 0 0 0 0 0
12 Dunav 0 0 0 0 0
13 Hajduk 1912 0 0 0 0 0
14 Bačka 1901 0 0 0 0 0
15 Sloga (Č) 0 0 0 0 0
16 Sloboda 0 0 0 0 0
17 Tisa 0 0 0 0 0
18 Dinamo 1945 0 0 0 0 0
19 Borac 0 0 0 0 0
20 OFK Vršac 0 0 0 0 0