Zdravković doneo bod "crvenima"

Foto : Irfan Ličina - facebook.com/fknovipazar.zvanicna

U utakmici bez većeg rezultatskog značaja, fudbaleri Novog Pazara i Radničkog 1923 podelili su bodove na stadionu kraj Jošanice – 1:1 (0:0). Domaćin je do vođstva došao pogotkom iskusnog Envera Alivodića iz kaznenog udarca u 47. minutu, da bi rezultatsko poravnanje “crvenima” doneo Nemanja Zdravković u 64. minutu utakmice.

Tokom prvih 45 minuta susreta, Kragujevčani su uglavnom pretili iz prekida. Stevan Kovačević je u par navrata pokazao kakvu “levicu” ima, naročito na samom početku utakmice kada je uzdrmao stativu gola Novog Pazara.

Sa druge strane, domaći su pokušavali da urade nešto više iz centaršuteva, koji su uglavnom dolazili sa desne strane, po kojoj je dejstvovao iskusni Alivodić.

Upravo je nekadašnji fudbaler Vojvodine, Čukaričkog, Napretka i brojnih drugih domaćih i inostranih klubova doveo svoj tim u vođstvo pogotkom iz kaznenog udarca na startu drugog poluvremena, kome je prethodio start Varjačića nad Živićem u šesnaestercu Kragujevčana.

Raspaljenu pazarsku publiku utišao je Nemanja Zdravković u 64. minutu, kada je idealan centaršut Varjačića iz kornera pretvorio u pogodak.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika za promenu rezultata, izuzev dobrog udarca Pejakovića sa ruba kaznenog prostora, kada je lopta prohujala tik iznad prečke gola Radničkog 1923.

Kolo pre kraja takmičarske sezone u Prvoj ligi Srbije, Kragujevčani zauzimaju devetu poziciju na tabeli sa 39 bodova. U poslednjem 30. kolu izabranici Darka Milisavljevića ugostiće na svom “Čika Dači” ekipu Zemuna.

NOVI PAZAR – RADNIČKI 1923 1:1 (0:0)

NOVI PAZAR
Stadion:
Gradski stadion u Novom Pazaru. Sudija: Miloš Đorđić (Beograd). Pomoćnici: Miloš Karadžić (Beograd), Ivan Krstić (Jakovo). Strelci: Alivodić u 47. minutu iz jedanaesterca za Novi Pazar, Zdravković u 64. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Delimeđac, Bogdanovski, Hazirović, Kecap, Alivodić (Novi Pazar), Ćirović, Simović, Varjačić, Aleksijević, Mijatović (Radnički 1923).

NOVI PAZAR: Đulčić, Trajković, Delmeđac, Hot (od 70. Hot), Zimonjić, Marovac (od 60. Pejaković), Lončar (od 60. Bogdanovski), Hazirović, Đokić, Živić (od 88. Biševac), Alivodić (od 88. Gordić).

RADNIČKI 1923: Savić, Rađen, Zdravković, Filipović, Varjačić, Dukić (od 46. Mijatović), Vidović (od 58. Aleksijević), Ćirović (od 79. Grbović), Kovačević, Ilić (od 58. Simović (od 90. Petrović)), Nikodijević.