Sušica se ponovo "osladila" protiv Takova

Na terenu se vodila žestoka borba za svaku loptu

Fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša Sušice uspešno su započeli drugi deo sezone u Prvoj ligi Srbije i svoje navijače su obradovali prvom prolećnom pobedom u susretu sa Takovom iz Gornjeg Milanovca – 3:1 (1:0).

Iako su se pribojavali ekipe Takova, koja je u Kragujevac došla u znatno jačem sastavu u odnosu na jesenju polusezonu, igrači Sušice su borbenom i dobrom igrom tokom svih devedeset minuta zaluženo došli do izuzetno važnih bodove i ujedno popravili plasaman na tabeli Srpske lige „Zapad“.

Pojačani golmanom Pešićem i vezistom Vulićem, Sušičani su nagovestili uspešno proleće, sa željom da ostanu u gornjem delu tabele i „merkaju“ drugu poziciju, koja vodi u baraž za Prvu ligu Srbije.

Put do pobede za Sušičane nije bio lak, jer je neizvesnost oko pobednika trajala sve do 85. minuta. U finišu utakmice gosti su pokušavali da po drugi put na utakmici dođu izjednačenja i eventualno celog plena, što je ostavilo dosta prostora za brze akcije domaćina, koji je tako došao do trećeg pogotka na utakmici i tako konačno slomio otpor Takova.

Od početka utakmice Sušica je krenula ofanzivno u želji da što pre postigne gol. Za prva tri minuta izvela je tri kornera, ali nije uspela da savlada golmana Košanina. Fudbaleri iz Gornjeg Milanovca su se oslobodili pritiska i u sedmom minutu prvi put zapretili udarcem Vlaovića.

U 23. minutu gosti umalo nisu iskoristili nesporazum domaće odbrane pri povratku lopte, do koje je došao Mijatović, ali na sreću domaćina nije iskoristio „poklon“.

Dva minuta kasnije, na drugoj strani Đukić je izveo udarac iz prekida sa leve strane, ali je zamalo zakasnio Ljubisavljević na drugoj stativi da loptu ubaci u mrežu.

U 26. minutu iz skoro identične situacije, Sušica je došla u vođstvo. Slobodan udarac izveo je ponovo Đukić, a na ivici peterca našao se snalažljivi štoper Ljubisavljević i iz prve „pocepao mrežu“.

Imao je domaći tim u finišu prvog poluvremena priliku i da duplira prednost, ali je najbolji strelac Đurđević iskosa sa desne strane šutirao u ruke golmana Takova.

Neposredno pred odlazak na odmor Mijatović je lukavim udarcem pokušao da iznenadi golmana Sušice, ali nije uspeo, pa se na odmor, ipak, otišlo sa minimalnom prednošću domaćina od 1:0.

Na početku drugog poluvremena hladan tuš za domaće navijače. Izuzetno motivisana i fizički i tehnički dobro pripremljena ekipa Takova uspela je da izjednači u 47. minutu, takođe iz prekida. Posle izvedenog kornera sa leve strane, na drugoj stativi najviše je skočio Vlaović i loptu glavom sproveo pored nemoćnog Pešića.

Ovaj pogodak kao da je dao krila gostujućim igračima, koji su krenuli kao „osice“, ali su Sušičani uspešno otklanjali opasnosti ispred svog kaznenog prostora i brzim kontranapadima na raskvašenom terenu pokušavali da ponovo dođu do rezultatske prednosti.

Upornost izabranika trenera Miroslava Stakića isplatila se u 55. minutu, kada je Đukić silovitim udarcem iz prekida loptu poslao u levi gornji ugao golmana Košanina za novo vođstvo Sušice od 2:1.

Međutim, igrači Takova nisu se predavali i nastojali su da po drugi put na utakmici dođu do izjednačenja. Tako je u 75. minutu rezervista Pavlović iz blizine loptu poslao visoko preko gola, da bi samo tri minuta kasnije strelac jedinog pogotka za Milanovčane Vlaović uputio pravi „projektil“ sa 16 metara, ali je lopta završila u rukama golmana Pešića.

U šansi se potom našao se i drugi rezervista Jovičić, koji je iz povoljne situacije, posle kornera loptu glavom poslao u ruke golmana Sušice.

Ove promašaje gostiju u 87. minutu kaznio je najbolji strelac kragujevačkog srpskoligaša Đurđević, koji je brzu akciju, u kojoj su učestvovali bek Baroš i Vladimir Bata Božović, krunisao trećim pogotkom za svoju ekipu.

Gosti iz Gornjeg Milanovca nisu se mirili sa porazom i u samom finišu utakmice pokušavali su da anuliraju prednost domaćeg tima, ali se istakao čuvar mreže Sušičana Pešić.

Kada je sudija odsvirao kraj utakmice, odahnuli su i igrači i simpatizeri Sušice, koji su zajednički proslavili prvu prolećnu pobedu kragujevačkog srpskoligaša.

– Bila je ovo veoma važna i teška pobeda na startu prolećne polusezone. Takovo je jedan ozbiljan tim, koji u svojim redovima ima igrače i iz prvoligaša Metalca. Oni su sve svoje pripremne utakmice dobili i primili su samo dva gola. Kao i na svakoj utakmici do sada, igrači Sušice i danas su ostavili srce na terenu i zbog toga sam izuzetno ponosan na njih. Očekuje nas teška boreba u nastavku sezone, ali mi ostajemo u trci za mesto u gornjem delu tabele, koje nam po kvalitetu i pripada – ocenio je trener Miroslav Stakić, posle osvajanja bodova u susretu sa Takovom.

Posle ove pobede ekipa Sušice zauzima sedmu poziciju na tabeli sa 29 osvojenih bodova. U vođstvu je Borac iz Čačka sa 49 bodova, a na drugom mestu je ekipa Budućnosti Krušik iz Valjeva, koja ima samo šest bodova više od kragujevačkog srpskoligaša.

U ostalim susretima 18. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Budućnost Krušik – Proleter Mihajlovac 1:0, Mladi radnik – Borac 0:3, Sloga 33 (PM) – Šumadija (A) 5:2, Jošanica – Tutin 2:1, Trepča – Mokra Gora 2:0, Sloga (KV) – RSK 2:0, Sloga (P) – Jedinstvo (Ub) 2:0 i Mačva (B) – Loznica 1:0.

U narednom kolu Sušica je gost ekipi RSK u Rabrovu.

SUŠICA – TAKOVO (GM) 3:1 (1:0)

Stadion: FK Sušica. Gledalaca: 300. Sudija: Zoran Široki ( Smederevo). Pomoćnici: Aleksandar Govedarović ( Velika Plana), Mladen Krasić (Smederevska Palanka).Strelci: Ljubisavljević u 26, Đukić u 55. i Đurđević u 87. za Sušicu, a Vlaović u 47. minutu za Takovo.Žuti kartoni: Jovović (Sušica), Mijatović (Takovo).

SUŠICA: Pešić, Baroš, Jovović, Stojanović, Đurđević (od 90. F.Đurović, Vulić, Cvijović (od 76. Dobrić), Obradović (od 82. V. Božović), Đukić, S. Božović, Ljubisavljević.

TAKOVO: Košanin, Đorđević, Zolnajić, Ilić, Mijatović, Vlaović, Marinković (od 53. Pavlović), Spasojević (od 64. Jovičić), Mirković, Jočović (od 65. Grković), Milićević.

Budućnost Krušik 2014 1 : 0 Proleter Mihajlovac
Mladi radnik 1926 0 : 3 Borac 1926
Sloga 33 5 : 2 Šumadija (A)
Jošanica 2 : 1 Tutin
Trepča 2 : 0 Mokra Gora
Sušica 3 : 1 Takovo