Olimpijakos srušio Arsenal

Fudbaleri Olimpijakosa pobijedili su nakon produžetaka Arsenal u Londonu 2:1 i izborili plasman u osminu finala Lige Evrope.

Nakon 1:0 za engleski tim u prvoj utakmici u Atini, očekivalo se da momci iz Londona kod kuće ovjere prolaz dalje.

Međutim, poslije gola Sisea u 53. minutu, Atinjani su obrisali neuspjeh iz uvodnog meča.

Utakmica je otišla u produžetke, gdje je najprije Obamejang fantastičnim makazicama izjednačio u 113. minutu.

Činilo se da će Arsenal ipak uspjeti sa remijem do osmine finala, ali je uslijedio novi šok na “Emiratima”.

El Arabi je u 119. minutu izbjegao ofsajd i dao gol za veliku pobjedu Olimpijakosa.

Mogli su Grci da ipak budu eliminisani iz Evrope jer je Obamejang u 123. minutu imao zicer, ali je šutirao pored stative.