Junajted prošao, Ajaks ne

Mančester junajted se ubjedljivom pobjedom nad Klub Brižom 5:0, plasirao u osminu finala Lige Evrope. Dalje su prošli i Sevilja, Inter, dok je Hetafe eliminisao Ajaks.

Belgijanci su odolijevali na “Old Trafordu” sve do isključenja Delija u 23. minutu.

Do poluvremena je Bruno Fernandeš iskoristio penal, prvijenac u dresu “đavola” dao je Igalo, a poentirao je i Mektomini.

U finišu utakmice dva gola dao je Fred.

Ajaks je pobijedio Hetafe 2:1, ali je zbog poraza od 2:0 u prvoj utakmici eliminisan.

Sve je bilo jasno već u petom minutu, kada je Mata doveo goste iz Madrida u vođstvo, pa je bilo nerealno očekivati da tim iz Amsterdama do kraja postigne četiri, a ne primi nijedan gol.

Benfika je vodila protiv Šahtjora 2:0 i 3:2, ali je na kraju meč završen 3:3, pa nakon pobjede ekipe iz Donjecka u prvoj utakmici 2:1, ukrajinski tim ide dalje.

Inter je na “Meaci” u meču bez prisustva gledalaca zbog koronavirusa u Italiji, savladao Ludogorec 2:1.

Biragi i Lukaku dali su golove za domaći sastav, dok su Bugari prethodno poveli pogotkom Oliveire Souze.

Sevilja je uz mnogo sreće eliminisala Kluž jer Rumunima u finišu nije priznat pogodak, pa je ostalo 0:0, dok je u prvoj utakmici bilo 1:1.