Prvi ovogodišnji poraz Bečejaca

Pokisli po suncu: Bečejci su izgubili prvu utakmicu ove godine od Kozare – foto: V. Jankov

Iako je sunce obasjalo teren u Bačkom Gradištu, Bečejci su ga napustili pokisli, jer je Kozara iz Banatskog Velikog Sela uknjižila pobedu rezultatom 2:0 revanširala se za jesenji prvenstveni poraz (0:3) u Bečeju.

U prvom poluvremenu je viđeno više prilikapred oba gola, ali mreže se nisu zatresle. Uslovno rečeno domaćini, jer se igralo u Bačkom Gradištu, Bečejci su bolje otvorili utakmicu. U četvrtom minutu Krajinović je bio „oči u oči“ s protivničkim golmanom Đakovićem, ali ga je pogodio u nogu. Samo minut kasnije Petar Ilić je s levog boka ušao u kazneni prostor i snažno  šutirao, ali je Đakovićiovog puta bio uspešniji. U 19. minutu golman Puškić je pogrešno odigrao loptu do Mastila, ali se iskupio odbranivši šut Velikoselca. Tri minuta pre odlaska na odmor, Ivanović je u petaestak sekundi imao dve prilike, ali je oba puta čuvar mreže Bečejacabio uspešniji.

Kako je počelo drugo poluvreme, Vojvodić se našao u prilici, ali nije dobro prihvatio loptu u velika prilika je otišla u nepovrat. Igrao se 53. minut,domaći su poko zna koji put bespotrebno vratili loptu golmanu, neravan teren je učinio svoje, golman Marković je nije najbolje primio i Runjevac je lako došao do lopte koju je sproveo u mrežu za 0:1. Dvadesetak minuta kasnije Ivanović je oklevao i odbrana Bečejaca je otklonila opasnost. Kapiten domaćih Vorgučin je u 78. minutu centrirao, lopta mu je prešla preko noge i pogodila prečku s gornje strane. I kad su ušle „rezerviste“ i tempo opao, Ivanović je, najzad, uspeo da postigne gol, jer je prihvatio kratko odbijenu loptu i smestio je iza leđa Markovića.

OFK Bečej 1918 – Kotara (BVS)   0:2 (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 70. Sudija: David Đumić (Bačka Topola). Strelci. 0:1 Runjevacu 53,0:2Ivanović u 80. minutu za Kozaru. Žuti karton: Ivanović (Kozara). Crveni karton:trener OFK Bečej 1918 Belić u 80. minutu.

OFK Bečej 1918: Puškić, Vorgučin, Mijović, Kačavenda, Ostojić, Kurtiši, Tutnjević, S, Ilić, P. Ilić, Krajinović, Furtula. Igrali su još: Marković, Stanić, Kobiljski, B. Jelić, M. Jelić, Kopre.

Kozara: Đaković, Bjelanović, Božić, Šoć, Lisica, Stanaćev, Ivetić, Mastilo, Runjevac, Mirčeta, Ivanović. Igarli su još: Bunić, Vojvodić, Vokić, Latinović, Nešić, Tomić, Čudanov.

Bratstvo 1946 0 : 1 Omladinac
Železničar 4 : 0 Kozara
1. Maj Ruma 1 : 0 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 1 Bečej 1918
Borac 0 : 0 Vojvodina 1928
Radnički 1912 2 : 0 OFK Vršac