Na otvaranju fudbalske sezone u Pirotu, fudbalerima nije bilo lako na "livadi" kraj pruge!

Više je razloga zbog čega je teško ocenjivati ovu utakmicu, makar kada je u pitanju kvalitet igre. Najpre, prvi je meč, u oba tima ima novih igrača, izlazi se iz perioda treninga kada se malo igralo "na dva gola", tek će se raditi na taktičkim postavkama, tragati za najboljom jedanaestoricom. I Čelar i Raičević, sa prvim saradnicima Milanom Ćirićem i  Bojanom Pećaraninom, tek će  imati posla da  "naprave" i igru i tim!

Ono što  treba dodati, a što je bilo van moći trenera, ali i fudbalera, a što je uticalo na svekupni utisak, da se igralo na "četvrtom" terenu, do pruge, kako ga u Pirotu zovuDa je neko želeo da "kazni" ove momke danas, ali, bogami i veliki broj gledalaca  (oko 200-300) onda je uspeo. Igralo se na terenu koji se retko održava, gde je bilo prosto nemoguće odigrati tri tačna pasa, lepo primiti loptu u trku, šutirati ...

U takvoj igri, trenerima je preostalo da analiziraju kretanja igrača, zalaganje, pristup igri, čistu "fiziku" posebno! Ako bi to bio osnovni kriterijum današnjeg meča, Čelar je sigurno zadovoljniji prvim, a Raičević drugim poluvremenom.

U prvom delu su domaći dominirali, gosti bili pred svojim golom, ali su u dva tri navrata iz kontre lepo zapretili.  Mladi Marko Šarić, poslat iz Čukaričkog da daje golove, opravdao je već danas poverenje i najavio da će  svoje "radne zadatke"(naravno ne treba zaboraviti i Mitra Radivojevića) izvršavati na dobar način.

U nastavku, Dejan Čelar je uveo kompletno novu jedanaestoricu, a Raičević,  tokom  drugog dela menjao fudabele. Jedini gol u nastavku postigao je Dejan  Bregovljanović. Bio je to evro gol. Lopta je u "luku" iznenadila golmana Bojića, okrznula prečku i završila u mreži.

Vraćamo se početku! Utakmicu je sudio najbolji pirotski arbitar Stefan Ćirić, za koga verujemo, da će se uskoro pojaviti na superligaškim utakmicama, kasnije i na evropskoj sceni, zašto neDva mlada talentovana arbitra Marko Ćirć i Predrag Tričković, najavii su najbolji način  da će biti njegovi uspešni naslednici.

Za Sindjelić igraju, Lazar Manić, ustupljen na šest meseci, Nemanja Mančić i braća Lučić, koji su igrali u podmatku pirotskog timaPrvi saradnik  Raičevića,  Bojan Pećaranin, igrao je u Radničkog u vreme na  Vignjevića i Vidojevića.  U Sindjeliću igra nekoliko fudbalera koji su nosili beli dres. Golman Stefanović, Mitić, Mladen Petrović, mladji brat  Strahinje Petrovića koji igra u pirotskom Radničkom.

Pomoćni teren Gradskog stadiona.  Radnički - Sindjelić (Niš)  1:1 (1:0). Strelci: 1:0 Marko Šarić 35. min.  1:1  Dejan Bregovljanović 72. min.

Radnički (prvo poluvreme): Stefanović, Kostić Milutinović, Spasojević, Marković, Mančić, Ovusu Bempah, Tolić, Vusljanjin, Nikčević, Šarić, Kostas Galeadis. Radnički (drugo poluvreme): Kojić, Vlajković, Dojkić, Mijalković,  Savićević,  Milenković, N.Petrović, Kamenović, S.Petrović, Edua,  Radivojević.

Izdvajamo poruku Dejana Čelara fudbalerima na početku drugog poluvremena. Smatramo da će to biti veoma značajan detalj za igre Radničkog u nastavku prvenstva, ali i u trening utakmicama.

Sa Dejanom Čelarom razgovarali smo o prvoj zvaničnoj  utakmici u ovoj godini, ali i o pripremama u bugarskom letovalištu Pomorje.