Zmajevi odigrali drugu utakmicu u Antaliji, podeljen plen sa Šahtjorom

Fudbaleri Voždovca odigrali su danas i drugu kontrolnu utakmicu u Antaliji, a rival je bila kazahstanska ekipa Šahtjora iz Karagande. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a strelac za Voždovac bio je mladi severno makedonski reprezentativac, Marko Gjorgijevski, na asistenciju Alekse Jankovića.

Sa obzirom na to da je ovo druga utakmica u dva dana koju Zmajevi igraju na pripremama, Rade Koković se odlučio na drugačiji sastav nego što je to bio slučaj u jučerašnjem meču sa Legijom, tako da su na teren naši fudbaleri izašli u sledećem sastavu:

Na golu je bio Marko Trkulja, dok su u polju igrali Vuković, Živković, Jakovljević, Purtić, Bošnjak, Ajdinović, Radulović, Živković, Cvetićanin, Gjorgjievski.

U igru su u drugom poluvremenu ušli i Hajdin, Lasickas, Mikić, Cvetković, Zličić, Nišić, Stojčev, Stoisavljević i Nikolić.

Šahtjor je došao u rano vođstvo na ovom meču, već u trećem minutu, te su Zmajevi od samog početka morali da nadoknade rezultatski zaostatak.

To su ozbiljno shvatili fudbaleri Voždovca, te su od tog momenta krenuli silovito ka golu kazahstanske ekipe.

Prvu priliku za pogodak naši fudbaleri imali su u 10. minutu kada je Marko Živković sjajno uputio centaršut u samo srce šesnaesterca Šahtjora, ali je Živojinović bio “kratak” za koji santimetar, te je rezultat ostao nepromenjen.

U 12. minutu se istakao golman Trkulja nakon što je protivnički napadač iskoristio nesporazum između Purtića i Jakovljevića i uzevši loptu, ušao u sjajnu priliku. Uputio je udarac, ali je Trkulja refleksno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Nakon te prilike protivnika, Voždovac opet dolazi u veći posed lopte i “opseda” protivnički šesnaesterac, ali nažalost bez konkretnije prilike za pogodak.

u 35. minutu, opet je centrirao Živković, koji je bio najagilniji igrač Voždovca u prvom delu, ali opet se u šesnaestercu protivnika niko nije snašao u izglednoj prilici.

Do kraja poluvremena su Zmajevi pokušavali, ali nisu uspeli da nadoknade rezultatski zaostatak, te se na odmor otišlo sa golom manjka u odnosu na Šahtjor.

Drugo poluvreme otvaraju igrači kazahstanske ekipe kada je u 50. minutu jedan igrač pokušao udarcem iz daljine da ugrozi Trkulju, ali nije to bio niti dovoljno jak, niti dovoljno precizan udarac da bi predstavljao opasnost po naš gol.

Inicijativa Voždovca koja se iz prvog prelila i u drugo poluvreme krunisana je golom u 55. minutu. Nova akvizicija Zmajeva Aleksa Janković je uputio sjajan centaršut sa leve strane, a u šesnaestercu se najbolje snašao Marko Gjorgijevski koji je sproveo loptu u mrežu i poravnao rezultat.

Dalji tempo igre diktirao je Voždovac i pretio sa vremena sa vreme, ali nažalost nije uspeo da dođe i do drugog pogotka.

U 62. minutu pokušao je udarcem iz daljine Stojčev, ali je lopta otišla iznad gola protivnika.

Možda i najizgledniju šansu imao je pred sam kraj meča, u 88. minutu Stefan Hajdin, kada je sačekao na drugoj stativi centaršut Justasa Lasickasa, i iako je pred sobom imao nebranjen ugao, nije uspeo da zatrese mrežu Šahtjora, a ubrzo nakon toga i sudija je označio kraj meča.

Opšti utisak je da možemo biti zadovoljni onime što su prezentovali Zmajevi, imajući u vidu da je ovo tek početni stadijum priprema i tek druga utakmica u Antaliji, tako da definitivno više očekujemo u mečevima koje naše momke očekuju sledeće nedelje kada su protivnici Leh iz Poznana i Zorja iz Luhanska (28. i 29. januar).

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter