FA Kup: Hartlpul deklasirao Jeovila i prošao u drugu rundu

Fudbaleri Hartlula savladali su Jeovil u poslednjem meču prvog kola FA Kupa sa 4-1 u Samersetu.

Ovaj meč je trebao da se odigra u subotu ali je odložen radi lošeg vremena. Budući da su obje ekipe članovi Konferencije, lako su se složili oko novog termina. Tim iz Samerseta je godinama važio za vrlo neugodnu domaćinsku ekipu a tako su i otvorili meč. Golom Data, poveli su već u trećioj minuti.

No to kao da je razljutilo Hartlpul. U šestoj minuti Džejm je pogodio za 1-1. Do kraja prvog poluvremena gosti su došli do potpunog preokreta a gol je postigao Holohejm. Pokšavali su domaći u nastavku susreta da se vrate ali nisu uspjeli. Zato su gosti na kraju do nogu dotukli domaće. Golovima Kbambe i Turea, slavili su sa 4-1.