Zeta na "Trešnjici" srušila Budućnost, Sutjeska u nadoknadi do boda na DG areni!

Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Zete na "Trešnjici" 2:1 u derbi meču 14. kola Prve Telekom fudbalske Lige Crne Gore. Vodila je Budućnost golom Igora Ivanovića od 10. minuta, ali je Zeta do poravnanja došla u samom finišu prvog poluvremena kada je pogodio Jamoa. Sva tri boda Vukovima donio je Armin Bošnjak u 54. minutu.

Poraz je uspio da izbjegne aktuelni šampion Sutjeska. Nikšićani su na gostovanju Podgorici na DG areni odigrali 2:2. Prvi gol na meču viđen je 48. minutu kada je pogodio Balša Sekulić za vođstvo domaćih, da bi na 2:0 povisio Keita Suzuki u 83. minutu. Sutjeska je uspjela da smanji u 89. minutu preko Marka Ćetkovića, da bi bod Nikšićanima obezbijedio Božo Marković u 97. minutu.

OFK Titograd je kao gost savladao Kom na Zlatici sa 2:1. Vodio je Titograd od 30. minuta golom Marka Miličkovića, ali je izjednačenje domaćem sastavu obezbijedio Goran Vujović u 52. minutu. Ipak, sva tri boda gostima donio je Ognjen Gašević u 84. minutu.

Neriješenim rezultatom završen je meč između Rudara i Iskre u Pljevljima gdje je domaći tim vodio od 31. minuta golom Krasića, ali je izjednačenje gostima donio Milan Đurišić u 64.

OFK Petrovac je pod Malim brdom savladao Grbalj sa 2:0 golovima Borisa Kopitovića u 27. i Halila Muharemovića u 70. minutu.

Nakon 14. kola Budućnost je ostala lider sa 29 bodova, Iskra ima jedan manje, baš koliko i Sutjeska.