Železničar rutinski "odradio" Partizan, uz trijumfalni povratak Spasića

Radivojević Železničar PartizanPogađali svi sem Luke Potonjaka; foto: Vanja Keser

Iako u pitanju bio rukometni klasik i serbi sredine tabele, rukometaši Železničara su rutinski savladali Partizan u 7. kolu Superlige, rezultatom 36:27. Nišlije je predvodio Đorđe Spasić sa 9 pogodaka, a kako su dominantni bili, govori i podatak da su se u strelce upisali svi rukometaši sem Luke Potonjaka.

Brzi gol Partizana otvorio je utakmicu, ali su Nišlije odmah potom vezale 3 gola i održavale vođstvo od 2 gola. Rezultat 6:4 zadržao se duže vreme, jer su oba golmana zabeležila niz lepih odbrana, a "post" je prekinuo pogođen sedmerac oporavljenog Đorđa Spasića.

Sa druge strane, pokušaj loba crno-belih, koji je udario u okvir gola, odbio se nazad napadaču, ali je Miroslav Kocić zabeležio odličnu odbranu. Postepeno, prednost domaćina narasla je do 10:5. "Poslasticu" za 11:6 publici u "Čairu" priredio je Vladimir Jevtić, pošto je nakon pada, iz ležećeg položaja poslao projektil u mrežu rivala.

Brojne promašaje "Želje", uključujući i 2 sedmerca, gosti su kaznili i prišli na -2. Ipak, Jevtić, Spasić i Aleksandar Pavlović, uz jednu atraktivnu odbranu nogama Kocića, a onda i promašeni zicer kapitena Partizana Nemanja Živkovića vratili su prednost domaćina na +5 (17:12).

Sa zvukom sirene, uz mnogo sreće, pogodio je Novak Bajčeta, sa pola teren, pod prečku.

Kakvom atraktivnošću je završeno prvo poluvreme, istom je otpočelo i drugo. Golman Andrej Trnavac odbranio je šut Aleksandra Pavlovića, ali ga je samo odbio, a sam Pavlović se postarao da popravi učinjeno, pošto je ponovo uhvatio loptu i poslao je u gol.

Usledio je pad u igri domaćina ovog susreta, pa su se Beograđani još jednom primakli rivalu. Ovog puta su izgubljenu prednost vratili pogodak uz kolut napred jesenas Borisa Radivojevića, pogođeni sedmerac Nemanje Milovanovića, pa prvenac na "Čairu" u dresu "Želje" Aleksandra Stojanovića.

I još jedan lep pogodak sproveo je Jevtić u mrežu, pošto je lopta prošla kroz noge golmanu Partizana. Prvi pogodak Veljka Stanojevića na ovoj utakmici doneo je Nišlijama prvo dvocifreno vođstvo (33:23).

U sledećem kolu "Želja" će gostovati Rudaru u Kostolcu.

ARKUS liga, 7. kolo: Železničar - Partizan 36:27 (17:13)

Hala: Čair, Niš. Publika: 800. Isključenja: Železničar 4 minuta, Partizan 8 minuta. Sedmerci: Železničar 7 (5), Partizan 3 (4). Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan).

Železničar: Matović, Bojan Radivojević 1, Milovanović 4 (2), Stanojević 2, Petrović 1, Boris Radivojević 1, Milosavljević 3, Stošić, Spasić 9, A. Stojanović 5, Jevtić 5, Cvetković 1, Potokanj, D. Stojanović 1, Pavlović 3, Kocić.

Partizan: Mihajlov, Petrić 1 (1), Jokić 1, Mitrović, Radovanović 4, Bajčeta 1, Mićić 4, Radulović 6, Varga, Živković 3 (1), Tranavac, Vižlina, Vujičić 2, Cvijetić 5 (1), Mićić, Gudurić.