Gaučosi ubrali Bulke

Sjajan meč i potpuni preokret kraj Nebojša kule. Gosti su do 74. minuta vodili 2:0, sigurno igrali i ništa nije slutilo na to da Gaučosi mogu doći do sva tri boda. A onda su za 9 minuta primili tri gola i bodovi su ostali na Dorćolu.
Povele su Bulke u 11. minutu, Stojaković je poslao projektil sa 30 metara i vratar domaćih Gordić je bio nemoćan. Samo neki minut kasnije domaći uzvraćaju preko Manevskog čiji šut sa 25 metara završava pored gola. Najveću priliku da poravna rezultat je imao Stevanović u 44. minutu, iskosa sa 5 metara je loptu poslao pored stative.
Tek što je počelo drugo poluvreme, igrao se 48. minut, Zvezdara je stekla dva gola prednosti. Veljković je izbacio samog Ignića koji je loptu ćušnuo ispod istrčalog vratara. Već u sledećem minutu uzvraćaju Dorćolci, Stanovčić glavom sa desetak metara šutira, lopta je okrznula prečku. U 56. minutu Nedeljković šalje precizan udarac, a vratar gostiju je zaustavio krajnjim naporom. Uzvratio je na drugoj strani Radojević 10 minuta kasnije snažno šutiravši, a Gordić lepom paradom čuva svoj gol.
A onda nastaje crnih 9 minuta za goste i preokret rezultata. Rezervista Stanimirović u 74. minutu upućuje snažan udarac sa oko 25 metara u sam donji ugao nemoćnog Đorđevića. U 81. minutu lep centaršut Stanovčića, centarfor Dabić je udarcem glave pretvorio u gol, za izjednačenje rezultata. Na kraju i sam Stanovčić u 83. minutu jednu dubinsku loptu glavom šalje preko istrčalog vratara Zvezdare. Ovim pogotkom je izrastao u heroja utakmice, jer je prvo asistirao kod izjednačenja, a potom i bio strelac pobedonosnog gola.
U smiraj utakmice umalo šok za domaće. Špic Zvezdare Nikolić u 89. minutu iz okreta sa desetak metara loptu šalje zamalo kraj desne stative. Na kraju ipak zaslužena pobeda Gaučosa nad indisponiranim Bulkama.

GSP POLET DORĆOL - ZVEZDARA 3:2 (0:1)

STADION: GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Krstić Nemanja. STRELCI: Stanimirović 74.min, Dabić 81.min i Stanovčić 83.min (GSP Polet Dorćol), Stojaković 11.min i Ignić 48.min (Zvezdara). ŽUTI KARTON: Beriša (Zvezdara).
GSP POLET DORĆOL: Gordić, Bajović, Stevanović, Manevski (Petrić), Stanovčić, Denić, Banković (Stanimirović), Mladenović, Dabić, Nedeljković (Kuzmić), Ilić.
ZVEZDARA: Đorđević, Žerjal, Radojević, Radović (Martinović), Andrejić, Mijalković, Beriša (Veljković), Stojaković (Dimić), Nikolić, Simić, Ignić.

Stepojevac Vaga 2 : 1 Radnički (O)
TEK Sloga 1 : 1 IMT
Teleoptik 2 : 2 Brodarac
GSP Polet Dorćol 3 : 2 Zvezdara
OFK Beograd 2 : 1 Lokomotiva
Crvena zvezda 1 : 1 Radnički (NB)