Preokret Čukaričkog u derbiju kola protiv Zvezde!

Preokret Čukaričkog u derbiju kola protiv Zvezde!-PetarRadić,IgorMiladinović,AleksejGolijanin-

Čukarički – Crvena zvezda 3:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Hiti u 37. autogol, 1:1 – Radić u 53, 2:1 – Miladinović u 76, 3:1 – Golijanin u 83, 3:2 – Miletić u 88. minutu. Stadion: SC „Rakovica”. Gledalaca: 400. Sudija: Nemanja Gajdobranski. Pomoćnici: Nikola Milosavljević i Nikola Borović (svi iz Beograda).

ČUKARIČKI: Janjić, Mihajlović, Savić, Petković (od 90. Bogićević), Hiti, Denić, Radić, Miladinović, Spasojević (od 75. Golijanin), Grgić, Ajdar.

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Despotovski, Petrović, Krstić, Đurić, Miletić, Ćurić (od 62. Ikanović), Stanković (od 65. Lazetić), Knežević (od 82. Branković), Bačanin (od 75. J. Mituljikić), N. Mituljikić.

U derbiju petog kola Kadetske lige Srbije Čukarički je slavio protiv Crvene zvezde posle preokreta – 3:2. Bio je to sjajan meč dve veoma kvalitetne ekipe, na kraju su mladi Brđani nagrađeni sa tri boda za hrabar pristup u drugom poluvremenu. U prvih 45 minuta oba tima imala su po nekoliko solidnih prilika, a do vođstva je došla Crvena zvezda.

David Petrović je u 38. minutu centrirao sa desne strane, Hiti je nespretno zahvatio loptu glavom i prevario svog golmana Janjića – 0:1. Ipak, nastavak je protekao u znaku belo-crnih. Izabranici Nikice Klinčarskog nisu klonuli duhom, a već u 53. minutu posle sjajne kontre su izjednačili. Bio je to mat u tri poteza, Mihajlović je dodao do Spasojevića, ovaj prosledio loptu Radiću, koji je sa 15-tak metara neodbranjivo šutirao po zemlji – 1:1.

Dalo je to krilo belo-crnima, iako je prethodno Zvezda mogla do novođ vođstva, ali je šut Đurića odbranio Janjić, koji je izbio loptu u korner u 68. minutu. Nedugo potom, u 76. minutu, Čukarički je preokrenuo, Grgić je asistirao Miladinoviću, a omaleni igrač tima sa Banovom brda je bio precizan – 2:1.

Ispostavilo se da je Čukarički pobedu obezbedio u 83. minutu, kad je rezervista Golijanin sjajno reagovao na centaršut Grgića, glavom je po treći put matirao Ćopića – 3:1. Ipak, bilo je neizvesnosti u finišu, posle evrogola Miletića sa 20 metara, bio je to najlepši potez meča – 3:2. U poslednjim trenucima crveno-beli su imali slobodan udarac sa 22 metra, ali je Lazetić šutirao preko gola Čukaričkog.

Real Niš : Partizan
OFK Vršac : Crvena zvezda
Apolon 4 : Spartak ŽK
Brodarac : Teleoptik
Zemun : Vojvodina
Rad : Čukarički
RFK Grafičar : Kiker
Mačva : Radnički (N)