Sloga slaba na "generalki"

U generalnoj probi pred start sezone na srpskoligaškom „Zapadu“ kraljevački „beli“ su razočarali. Mnogo više razloga za zadovoljstvo ima Mikica Gošić i vrlo borbena ekipa Trsenika koja je odigrala jako dobar meč i zaslužial pobedu.

U prvih 15 minuta gosti su imali tri jako dobre šanse i Pantović je spasao već tada svoj tim. Ipak, nije imao šanse u 19. minutu kada je Baltić iskoristio odlično ubacivanje sa strane i plasirao loptu u nebranjenu mrežu. Tako je dojučerašnji prvotimac Kikera iz Kraljeva potvrdio da će biti vredno pojačanje Trsteničana. Slogini igrači su delovali sporo, tromo, bez ideje, ali su u nastavku igre u prvom poluvremenu imali tri dobre prilike. Hadžibulić je dva puta oprobao reflekse Ćurića, dok je Petković iz slobodnog udarca za malo bio neprecizan.

Samo što je počelo drugo poluvreme gosti su opet preko pokretljivog Baltića stigli do dupliranog vođstva. Sve akcije Trstenčana su išle preko odličnog centrafora Vukčevića za koga „beli“ nisu imali rešenja. Ubrzo je strateg Sloge Petar Divić počeo sa izmenama i upravo je rezervista Jovanović uspeo da se izbori za jedanaesteraca, sa bele tačke je Petković bio siguran. Nekoliko minuta kasnije Jovanović je bez lopte udario jednog igrača gostiju i zasluženo dobio direktan crveni karton. Pred kraj utakmice, zbog prigovora direktan crveni karton je dobio i Petković, Sloga je ostala sa devet igrača na terenu, ali je uspela da izbegne poraz. Filipović je napravio dar mar po desnoj strani, odlično centrirao,a sve je ispratio Popadić i postavio konačnih 2-2.

SLOGA (KV) – TRSTENIK PPT 2 – 2 (0 – 1)

Gradski stadion u Kraljevu. Gledalaca: 100. Sudija: Ivan Vučićević (Kraljevo). Strelci: Petković u 68. (iz jedanaesterca) i Popadić u 89. minutu za Slogu, a Baltić u 19. i 50. minutu za Trstenik. Žuti kartoni: Josović (Sloga), Lazarević, Milošević Vukosavljević (Trstenik PPT). Crveni kartoni: Jovanović i Petkvoić (Sloga).

SLOGA: Pantović, Drašković, Račić, Andrić, Vulić, Sekulić, Ragipović, Čamagić, Hadžibulić, Savić, Petković Još su igrali: Gušani, Kolaković, Popadić, Bojanić, Filipović, Josović, Grujić i Jovanović.

TRSTENIK: Ćurić, Unić, Stanojević, Gočanin, Trnavac, Lazarević, Aksentijević, Đorđević, Milošević, Baltić, Vukčević Još su igrali: Vukosavljević, Vasić i Grujić.

Budućnost Krušik 2014 : Jedinstvo
RSK : Loznica
Takovo : Mačva 1929
Mokra Gora : Sloga (P)
Tutin : Sloga (K)
Šumadija (A) : Sušica