RG: Barti ekspresno do titule

Ešli Barti nova je vladarica Rolan Garosa. Ona je u finalu ekspresno došla do titule, savladavši za sat i deset minuta igre Čehinju Marketu Vondrušovu sa 2-0.

Od samoga starta Barti je bila dominatnan. Vondrušova je bila vidno uplašena, što je i normalno za igračicu koja ima 19 godina. Barti je povela sa 5-0 u prvom setu i neko je možda mislio da će opet prokockati to vodstvo kao protiv Anisimove u polufinalu. Ipak, Ešli je bila neumoljiva i sa 6-1 je dobila prvi set.

Drugi set otvara Barti brejkom. U narednom gemu je Marketa imala šansu za ribrejk ali je nije iskoristila. Iako je kasnila jedan brejk, Vondrušova je u drugom setu našla kakav takav ritam. Na momente je bila i dobra ali previše ju je trema drmala da bi napravila nešto više. Barti je do kraja napravila još jedan brejk te je sa 6-3 dobila drugi set.

Barti je ovo najveća titula u karijeri jer je do sada imala samo jedan trofej. I pored poraza, pred Marketom je sigurno blistava budućnost.