Kosanica lako savladala Žitorađu

Fudbaleri Kosanice iz Kuršumlije pobedili su danas “Žitorađu” na njenom terenu sa 4:0 (2:0). Utakmica je odigrana u okviru priprema za nastavak prolećnog dela prvenstva Zone Zapad.Golovima Nikole Jovanovića u 15. i 39. minutu Kuršumličani su otišli na poluvreme sa prednošću od dva gola, i bez ijedne ozbiljne pretnje po svoj gol.

U drugih 45 minuta bolji fudbal sa više šansi na obe strane. Žitorađa je prvu ozbiljnu šansu zabeležila preko svog najboljeg igrača danas Dejana Stamenkovića u 57. minutu, kada je šutirao sa nekih 20-ak metara preko gola Spalovića. U 65. Gvozdenović povećava na 3:0, da bi tačku na meč stavio Pavićević u 78. minutu. Treba napomenuti da su Kosanici poništena još dva gola zbog ofsajda, inače bi rezultat bio ubedljiviji. Jedina svetla tačka u Žitorađi danas, pored Stamenkovića, jeste Blagojević i 16-godišnji golman Ilić, koji je imao nekoliko lepih intervencija.

Milan Marjanović, pomoćni trener Žitorađe, izjavio je:-Još uvek su nam teške noge, teško trčimo, ali raduje me što smo danas u drugom delu prikazali bolju igru i da imamo prostora za napredak. Sigurno je da se polako neke stvari razjašnjavaju u vezi 11 koji će igrati na prvom meču, ali do tada nam ostaje da i dalje naporno radimo – rekao je Milan Marjanović, pomoćni trener Žitorađe.

Trener Kosanice Ivica Ćurčić rekao je da je ovo prva pripremna utakmica njegove ekipe i da ga raduje dobra forma njegovih izabranika. Dodao je da igru Kosanice želi da zasniva na dobrom individualnom kvalitetu koji će pretočiti u kolektiv jer, kako kaže Ćurčić, ekipu ne čini jedan igrač.

STADION: FK Žitorađa. Gledalaca: 20. Strelci: Jovanović 15, 39, Gvozdenović 65, Pavićević 78. za Kosanicu. Sudija: Miljan Miljković (Prokuplje) 8,5.

ŽITORAĐA: Ilić 6,5, Dinić 6 (od 45. Stojanović 6,5) Blagojević 7 (od 79. Milosavljević 6,5), Cvetanović 6,5, Stevanović 6, Stamenković 7,5, Filipović 6 (od 62. Milić 6,5), Todorović 6 (od 81. Janković 6), Ristić 6,5 (od 77. Vukadinović 6), Đorđević 5,5 (od 45. Stanković 6,5) , Kitanović 7 (od 65. Marjanović 6,5).

KOSANICA: Spalović 7, Đorđević 7 (od 73. Radovanović 6,5), Jovanović J. 6,5, Milićević 6, Vukašinović 6,5, Petrović 7, Jovanović N. 8,5, Milić 7, Pavićević 7 (od 80. Cerović 6,5), Rajković 6,5, Gvozdenović 7 (od 76. Lazarević 6,5)Igrač utakmice: Jovanović Nikola (Kosanica) 8,5.