Šotić u derbiju vodio Partizan do treće uzastopne pobede!

Rukometaši Partizana zabeležili su treći trijumf u nizu pobedivši večitog rivala Crvenu zvezdu rezultatom 27:26 (16:12). Derbi šestog kola Super rukometne lige Srbije doneo je mnogo uzbuđenja na Banjici, a naročito tokom poslednjih deset minuta kada su crveno-beli “disali za vratom” rukometašima Partizana. Ipak, fenomenalni Šotić, raspoloženi Banduka i sigurni kapiten Stevanović sjajnom igrom predvodili su domaći tim do nova dva boda.

U uvodnim minutima utakmice na obe strane se igrala jaka odbrana, pa je posle osam minuta igre rezultat bio 3:2 za crno-bele. Prvo isključenje na meču dogodilo se u devetom minutu kada je Bugarinović udarcem u vrat nepropisno zaustavio prošlogodišnjeg saigrača Šotića. Sudija je pokazao na sedam metara, a Stevanović je uspešno realizovao sedmerac. Usledio je blagi pad koncentracije kod crno-belih, a rival je to umeo da kazni, za prvo vođstvo na meču (4:5). Međutim, ekspresno je stigao odgovor čete trenera Bojana Butulije i serija od 3:0 (7:5).

U 19. minutu zbog nepravilne izmene Radovanović je isključen na dva minuta, a gosti su to iskoristili i poravnali rezultat (7:7). Posle sjajne odbrane, a potom kontre Šotića, Partizan se uprkos igraču manje odlepio na plus tri, pa je novi selektor “orlova” Nenad Peruničić poletnu igru crno-belih pokušao da preseče tajm-autom. Ipak, sjajne odbrane golmana Ilića ulivale su samopouzdanje crno-belima pred svojim golom, a iz dobre defanzive došao je još bolji napad.

Partizan je napravio impresivnu seriju i golovima Padežanina, Šotića i Radovanovića došao do plus četiri na semaforu (11:7). U završnici prvog poluvremena igralo se gol za gol, a publiku je na noge podigao kapiten Stevanović posle maestralno izvedenog sedmerca. Zvezda je uspela da prepolovi zaostatak, ali su se Banduka i Šotić pre isteka 30. minuta pobrinuli da se na pauzu ode pri rezultatu 16:12.

Na startu drugog poluvremena igralo se gol za gol. Laković i Bugarinović su pretili da smanje prednost Partizana, ali Grubić, Mićić i Stevanović to nisu dozvolili (19:15). Čuvali su crno-beli četiri gola “viška” sve do poslednjih pet minuta kada je naš večiti rival napravio seriju 5:1. Zbog grubog faula isključen je Jokić, pa je tako rukometaše Partizana u završnici poslužila i sreća.

Sa igračem više Partizan je došao do plus tri, a Peruničić je zatražio novi tajm-aut kako bi u preostala tri minuta njegov tim pokušao da sa Banjice odnese bar bod. Nije to pošlo za rukom crveno-belima. Banduka i Šotić su stavili tačku na ovaj meč, a Zvezda je uspela samo da ublaži poraz – 27:26.