"Malene" osetile slast pobede

Posle tri vezana poraza, košarkašice Kraljeva su ubedljivo pobedile Bor i tako obradovale najvernije navijače. U ovoj utakmici samo je prva četvrtina bila neizvesna, u tom periodu su gošće imale i četiri poena prednosti 6-10, ali su domaće serijom 6-0 koju je režirala Džaniša Vilkerson stigle do prednosti. Od tog trenutka Prlja je dirigovala igrom „malenih“, razigrala sve igračice i Bor je već do poluvremena bio rezultatski deklasiran. U istom ritmu su učenice Nikole Jovanovića nastavile i u trećem periodu, prednost je došla na rekordnih 31 razlike,a gošće iz grada bakra nisu imale rešenja za izuzetnu odbranu i odlična kontranapad Kraljeva. U poslednjem periodu, punih pet minuta domaće nisu postigle koš, Bor je to iskoristio da koliko toliko smanji visoko vođstvo domaćih, ali nikako i da izbegne ubedljiv poraz 66-41. Treba reći da je za Kraljevo veći protivnik bio veliki broj povređenih košarkašica (Bajić, Živanović, Stojičić, Stefanović) što je jedan od razloga lošioje starta kluba sa Ibarskog keja.

Odlična igra za prvu radost - detalj sa utakmkce košarkašica Kraljeva i Bora

ŽKK KRALjEVO – BOR 66 – 41 (12-10, 25-9, 22-9, 7-13)

Hala sportova na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: Kovačević, Milićević, Zdravković

ŽKK KRALjEVO: Milovanović 1, Prlja 11, Vujačić 11, Terzić, Vasović 10, Jovanović, Vajs 7, Vilkerson 20, Trišović 6, Andrić

ŽKK BOR: D. Vučković 3, Jelić, J. Vučković, Novaković, Radović 5, Miletić 6, Milojević, Fegin 5, Janković 12, Sulejman, Milinković, Vida 10