Aca Stojković "pirotski mister gol" het-trik za 45 minuta!

Dobre igre u poslednje vreme vraćaju gledaoce na Stadion. Očekivanja ljubitelja fudbala pre meča bila su, naravno, da “beli” nastave seriju pobeda. Marko Vidojević, novi šef Stručnog štaba odlučio se da pored Milinkovića  drugi “bonus” bude golman Cvetanović, što je omogućilo da standardni levi bek, odlični Boža Mančić, konačno bude starter.

U timu nema Miloša Spasića koji tokom ove nedelje nije trenirao zbog privatnih obaveza. Novo ime među starterima je iskusni Aca Stojković koji se vratio saIslanda i u Paraćinu postigao dva gola.

Pukovac jeste poslednji na tabeli, ali je u najavi Marko Vidojević rekao da to ne treba da bude bilo kakva prednost, već pobeda mora da se zasluži.

4. minut slobodan udarac Jovanovića iskosa sa leve strane. Golman izbacuje u korner. 6. minut Gooool Aca Stojković 1:0. Korner Ivkovića, utrčao je “mister gol” Aca Sojković i ubacio u mrežu. 8. minut Gooool Aca Stojković 2:0! Ponovo centaršut Ivkovića i ponovo sa 5 metara šutira u mrežu. 12. minut korner Ivkovića na suprotnu stranu odakle Marković centrira, a Dojkić glavom šitira pored gola.

Trener Vidojević je odlučio da odmori najboljeg igrača Denisa Ristova koji igra s povredom duže vremena. Njegova zamena je Ivković. Startovao je odlično. 17. minut zbog prigovora žuti kartom dobio je Milošević.

22. minut igra se na polovini gostiju. Pukovčani još nisu uputili loptu ka golu Cvetanovića. Vlaković je sa 14 metara iskosa pogodio spoljni deo mreže. 23. minut Milinković sa 10 metara šutira, golman Stošić izbacuje u 5. korner. 26. minut odličan prodor i centaršut Milinkovića, golman gostiju ponovo izbacuje loptu u korner.

Očekivao se veći broj gledalaca. Mnogi su ostali da gledaju TV prenos Rumunija – Srbija.

29. minut Milošević sa 5 metara lobuje golmana i gol. 34. minut Igra na jedan gol. Na sredini Tolić, Jovanović i Ivković, pripremili su brojne akcije za Miloševića i Milinkovića po bokovima koji, kao i B. Mančić i Vlajković “traže” pred golom Stojkovića. 35. minut Gooool Aca Stojković posle centaršuta Markovića iz okreta cilja u mrežu. Het-trik “pirotski mister gol”.

42. minut Marko Vidojević može da bude zadovoljan. Njegov tim igra dobro. Ne samo zbog rezultata već i zbog organizovane igre.  44. minut odličan prodor Milinkovića, povratna lopta Milošević sa 14 metara šutira preko gola. 45. minut Aca Stojković ne uspeva da zahvati loptu glavom. 46. minut kraj prvog dela. Pukovac jeste primio tri, ali je moglo da bude ubedljivije.

Dobra igra Radničkog. Aca Stojković u centru pažnje!  47. minut dobra akcija domaćih. Pomoćni sudija je pokazao da je Tomović u ofsajdu. Vidojević je poslao na zasluženi odmor golgetera Stojkovića, umesto njega igra Tomović.

60. minut Uz aplauze gledalaca Vidojević je zamenio Stefana Markovića i Nemanju Miloševića. Ušli su Davor Petrov i Miloš Spasić. Tolić će igrati u paru sa Dojkićem. S obzirom da se redovno kolo igra već u sredu, Vidojević želi da odmori neke od fudbalera. 62. minut prvi udarac gostiju ka golu Radničkog. Lopta je završila visoko preko gola. 65. minut Gooool Žordi Jovanović 4:0 Kakav gol, strašan gol! Jovanović je sa 35 metara uputio prvu “bombu”! Lopta je završila u levom gornjem uglu. 72. minut aplauze je dobio Saša Jović. Šutirao je sa 25 metara tik iznad gola! Prvi ozbiljniji pokušaj.

Domaći su smanjili intenzitet igre, ali bez obzira na to Spasić, Ivković i Tomović imali su nekoliko prilika.

76. minut najbolja prilika u nastavku, Ivković sa 8 metara pogađa spoljni deo mreže. 81. minut Ivković je “ukrao” loptu na 20 metara i umesto da je krenuo ka golu ubacio je Tomoviću koji je postigao gol iz ofsajd pozicije. 90. minut Dobra lopta Ivkovića do Milinkovića koji sa 10 metara šutira kraj gola.

Srpska liga Istok 10. kolo: Radnički – Pukovac  4:0 (3:0)

SFS Borac 0 : 3 OFK Sinđelić
Trstenik PPT 2 : 0 Radan
Rtanj 2 : 0 Jedinstvo (B)
Jagodina Tabane 1 : 0 Radnički (S)
Temnić 1924 2 : 1 Car Konstantin
Dunav 0 : 0 Zaplanjac
Moravac Orion 4 : 1 GFK Dubočica