"Lokosi" upisali prvu pobedu u Premijer Ligi BiH!

Rukometaši brčanske “Lokomotive” u svojoj prvoj utakmici u okviru Premijer lige BiH gostovali su u Derventi i protiv istoimenog tima ostvarili prvu dragocenu pobedu.

“Lokosi” su bolje otvorili utakmicu i od samog početka su rezultatski kontrolisali utakmicu.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 13:16, a mladi momci iz Brčkog su u drugo poluvreme ušli još odlučniji da dobar rezultat sačuvaju do kraja. U ovome im je pomoglo i dvostruko isključenje na dva minuta veoma nervoznog Spasoja Pekića, ponajboljeg igrača domaćeg tima.

“Lokosi” tad dodaju gas i brzim i lakim golovima dolaze do nedostižnih +8, prednost koju su uspeli da sačuvaju do kraja i konačnih 30:36.

Publika u Derventi imala je priliku da vidi veoma borbenu utakmicu, u kojoj se brčanska ekipa ipak pokazala kao bolja i spremnija. Iskusna ekipa Dervente nije uspela da parira mladosti “Lokosa”.

Rukometaši “Lokomotive” sledeću utakmicu igraju već danas, od 19 časova, protiv ekipe Goražda.