"Skauti" remizirali s Metalurgom u Skoplju

Rukometaši Izviđača u susretu 4. kola Seha-Gazprom lige u Skoplju su odigrali još jednu dobru utakmicu u kojoj su uspjeli remizirati s domaćom momčadi Metalurga. Za razliku od utakmica s Nexe-om i Meshkovom, koje su izgubili u samim završnicama susreta, u Skoplju su došli do remija mada su se vrlo lako mogli vratiti u Ljubuški s „cijelim plijenom“.

Prvih petnaestak minuta susreta između Izviđača i Metalurga proteklo je u izjednačenoj igri i rezultatu. Sredinom prvog poluvremena Metalurg je preuzeo inicijativu i u 23. minutu došao do značajne prednosti (12:7), ređale su se tehničke greške kod „Skauta“, a domaći rukometaši su svaku grešku koristili i poentirali. U završnici poluvremena Izviđač je uspeo konsolidovati svoje redove i uzvratiti domaćinu tako da se na odmor otišlo prednošću Metalurga od dva pogotka (14:12).

U drugom poluvremenu „Skauti“ su već u 35. minutu, preko Delića, došli do izjednačenja (16:16), a u 43.minutu do prednosti od dva pogotka (19:21). U tim trenucima „Skauti“ su mogli da prelome susret u svoju korist da su uspeli realizovati nekoliko „zicer“ prilika. Promašajima su vratili domaćine u igru koji su 55. minuti izjednačili rezultat na 25:25. U poslednji minut se ušlo s rezultatom 27:27 kojim je i završen susret.

Kod Izviđača standardno najefikasniji je bio „ubica golmana“ Vedran Delić sa šest pogodaka, četiri pogotka Domagoja Alilovića, s realizacijom u drugom delu 4 od 4, koliko je postigao i Vasilije Kaluđerović. Svakako treba istaći i sve ostale koji su dali svoj doprinos svojom borbenošću i požrtvovnošću.
Kod domaćina najefikasniji su bili Serafimov i Silegov sa po šest pogodaka.

Danilo Brestovac, trener Metalurga:
Ono što me čini sretnim jeste to što smo po prvi put ove sezone imali na raspolaganju sve igrače. Trebali smo odlučiti utakmicu u prvom poluvremenu, pogotovo ako znamo kako u drugom poluvremenu „padamo u igri“. Napravili smo previše tehničkih grešaka koje ne mogu objasniti. Moram reći da sam mislio da ćemo izaći kao pobednici, ali šta je tu je. Sada se moramo usredsrediti na pripremu za utakmicu protiv Bešiktasa koja je ispred nas u Ligi šampiona.

Martin Velkovski, igrač Metalurga:
Dobro smo započeli utakmicu, posebno u obrani. Međutim, kraj prvog i celo drugo poluvreme nismo bili tako uspešni, dok je Izviđač s druge strane odigrao odlično drugo poluvreme i zasluženo došao do boda.

Mario Bjeliš, trener Izviđača:
Znajući kako su domaćini bili motivisani, ostvariti prvu pobedu pred svojim navijačima, moramo biti zadovoljni ovim gostujućim bodom. Igrali su dobro u prvom delu a mi smo bili bolji u drugom poluvremenu tako da mislim kako je nerešeno najrealniji rezultat.

Josip Kvesić, golman Izviđača:
Moramo biti zadovoljni ovim gostujućim bodom kao i našom igrom u drugom poluvremenu. Slažem se, ovo je najrealniji rezultat, ako uzmemo u obzir sve što se dešavalo na utakmici.

HC Metalurg – RK Izviđač 27:27 (14:12)

Skoplje, VIP Arena Boris Trajkovski, gledaoci: 500.
Sudije: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica (Hrvatska)
Delegat: Siniša Rudić (Hrvatska)

HC Metalurg: Tomovski (11 obrana), Danilovski, Jagurinovski, Jaganjac 2, Lazarevski 1, Dimitrioski, Tokić 3, Silegov 6/3, Tankoski, Serafimov 6/3, Velkovski 1, Milicevic 1, Mađovski 2, Stojanović 1, Matijašić, Arsenovski 1.
Trener: Danilo Brestovac

RK Izviđač: Anđelić (7 obrana, 2 sedmerca), Kvesić (6 obrana), Pavlak 1, Miličević 3, Alilović 4, Bečić 1, Čutura 2, Vukšić 1, Vukić 2, Kaluđerović 4, Kordić 1, Šoljić 2, G. Mišetić, Delić 6/3.
Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: HC Metalurg 4 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: HC Metalurg 8/6, Izviđač 3/3.