Janjić pogodio za lidersku poziciju!

Derbi osmog kola Prve lige Srbije je u potpunosti opravdao očekivanja ljubitelja fudbala. A igrali su Sremski rivali, Bežanija i Inđija.

Meč sa puno takmičarskog naboja je odlučen bukvalno u poslednjim trenucima utakmice. Gost je posle dugo vremena slavio na toj utakmici. Već po običaju jedan gol je odlučivao pobednika. Posle prespavane noći svoju analizu derbija je dao trener pobedničke strane, Srđan Blagojević.

"Očekivano teška utakmica. Prethodne dve u kojima sam kao trener Inđije vodio ekipu na stadionu Bežanije su završene 0: 0 i bile se ne mnogo sadržajne. Slična je bila i ova jučerašnja. Sa dosta borbe, žustrine, taktičkih zadataka i moram da priznam, ne mnogo lepa za gledanje. Domaćin je imao kadrovskih problema i zbog toga se opredelio na zatvorenu varijantu, sa praktično niskim blokom i pet igrača u zadnjoj liniji. Mi smo imali dosta muka da rešimo zadatak koji je postavljen ispred nas. Dodatni problem nam je predstavljao teren na kojeg se jako teško navikavamo kad gostujemo Bežaniji. U toj velikoj borbi, u prvom poluvremenu su oni imali jednu i mi jednu situaciju za gol. Slično je bilo i u drugom poluvremenu. Sličan scenario...naš posed, pokušaj da se pronađe rupa u njihovoj disciplinovanoj odbrani, sa nekoliko situacija koje su možda mogle i biti kvalitetnije rešene. Na kraju, kada smo svi očekivali, opet 0: 0, usledio je prekid u kome smo iskoristili njihov pad koncentracije i gol Janjića za ogromnu radost svih. Tek nakon odgledanog snimka sam video koliko je bilo emocija kod svih nas kada smo postigli gol, zbog čega smo i posebno zadovoljni".

Sjajna atmosvera je u zeleno belom timu što je i razumljivo. Ipak tu ima i neke posebne energije?

"Momci se međusobno podržavaju i bodre što je preduslov za zapažen rezultat. Prebrodili smo jako teško gostovanje, možda je domaćin, zbog velike borbenosti i zaslužio bod, ali ne mogu da kažem da je naša pobeda nezaslužena. Bežaniji želim sve najbolje u nastavku sezone, to je kvalitetan i dobro vođen tim, imaće zapaženu ulogu sigurno. Našim igračima odajem priznanje i poštovanje za dosadašnji učinak kojim su skrenuli pažnju na sebe. Nije mala stvar iz sedam kola osvojiti 19 bodova uz četiri pobede u gostima. Sve ovo im je pokazatelj da smo na dobrom putu, na kome ćemo ostati samo ukoliko se budemo trudili da unapređujemo sebe svakodnevno. Uživamo u poslu kojim se bavimo, ali ne dozvoljavamo euforiju, tražimo mir, svesni koliko nas posla čeka".