Železničar se oprostio od Evrope!

Za rukometaše Železničara evropska sezona je završena već na prvom koraku. Porazom od Kaerjenga u Luksemburgu 32:26, Nišlije su devalvirale pobedu od tri gola razlike iz prvog meča i doživele su sudbinu Vojvodine, koju je ista ova ekipa, takođe u prvom kolu kvalifikacija za EHF kup, izbacila pre dve sezone.

Nišlije su nastavile niz loših igara sa početka sezone, ali se mora istaći i da su u drugom poluvremenu imale čak 14 minuta isključenja, što je zaista raritet i mnogo je uticalo na konačan rezultat. "Želja" je vodio samo sa 2:0 i 3:2, domaćin već na sredini prvog poluvremena anulirao minus iz Niša (9:6). Blistao je srpski intetrnacionalac Zoran Radojević, ali su se Nišlije, predvođene Stevanom Sretenovićem, koji je pet od svojih šest golova postigao u prvom poluvremenu, nekako pridigle posle prvog nokdauna i na poluvreme otišle u rezultatskom egalu (16:16).

Ipak, u nastavku je sve krenulo nizbrdo, nizale su se greške gostiju, ali i isključenja, nedosuđeni sedmerci... Jevtić i Sretenović završili su utakmicu pre vremena zbog po tri isključenja, i trener Vujović je zaradio dva minuta zbog kontinuiranih prigovora. Kaerjeng je prvi put poveo sa četiri gola razlike u 38. minutu (21:17), Železničar prišao na gol minusa, da bi onda usledila serija domaćina od 6:0, koja je i prelomila ovaj dvomeč.

Kaerjeng će u drugom kolu igrati protiv belgijskog Ahilesa, dok "Želju", nakon napornog povratka kući, čeka težak meč sa Meškovom iz Bresta u trećem kolu SEHA lige, u utorak od 19 časova u hali Čair.
Bašaraž, 9. septembra. Dvorana: Um Dribel. Gledalaca: 400. Sudije: Vadims Jaskins i Eduards Zabko (Letonija). Sedmerci: Kaerjeng 2(1), Železničar -. Isključenja: Kaerjeng 2, Železničar 16 minuta. Crveni kartoni (tri isključenja): Vladimir Jevtić u 52. i Stevan Sretenović u 56. minutu.

KAERJENG: Ožer (18 odbrana), Mihels, Temelkov 6, Trivić 3, Nikoleti 2, Radojević 8(1), Volpi 5, Kosanti, Ngujen, Rahim 3, Molitor 1, Šreder, Veidig, Evald 3, Humel 1, Gras.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (10 odbrana, 1 sedmerac), Lazić, Janković, Milovanović 1, Potkonjak, Sretenović 6, Mađar, Spasić 4, Savić 3, Babić, Jevtić 2, Ćeranić, Kljajić 4, Banduka, Knežević 6, Pavlović.

Semafor: 0:2(2), 4:3(8), 9:6(16), 12:9(20), 12:12(24), 17:17(31), 21:17(38), 21:20(41), 27:21(49), 28:24(54), 31:24(59).