Cev kup: Petković i Sakoglu utišali "Pendik"

U prvoj utakmici šesnaestine finala CEV kupa u Novom Pazaru se se sastali istoimeni domaćin i PAOK iz Soluna. Na kraju slavili su odbojkaši iz Soluna sa 3:1. Prvi set pripao je gostima iako je domaćin sve vreme bio u vođstvu . U samom finišu PAOK je zaigrao angažovanije i najpre anulirao veliku prednost Novog Pazara (17:13) a potom i osvojio ovaj deo meča. U nastavku slična situacija ali momci trenera Saše Stefanovića nisu dozvolili nikakav preokret i na semaforu je pisalo 1:1 u setovima. Veliku podršku sa tribina imali su Hamza Zatrić i drugovi. Atmosfera je zaista bila fenomenalna. Ipak, dalje se nije moglo. Treba reći da su i jedni i drugi napravili veliki broj servis grešaka ali je prevaga napravljena pošto su gosti popravili prijem i na taj način olakšali posao svom organizatoru igre Vladu Petkoviću da pokaže svu odbojkašku lucidnost koju mora da poseduje tehničar ekipe. U trećem i četvrtom setu proradili su Sakooglu i Šafranović kao i Dante i Andreadis. Na kraju zaslužena pobeda ekipe trenera Joanisa Kalmazidisa. I domaćini su, u čijim redovima su se istakli Hamzagić, Ristić, Šormaz i Lopar, na kraju su burno pozdravljeni od svojih navijača, sedmog igrača, za sav trud koji su uložili sa ovoga puta veoma dobrom ekipom sa severa Grčke. Revanš je za sedam dana u Solunu.

Udarne igle PAOKA Petković, Dante i Andreadis

NOVI PAZAR JUNIORS - PAOK 1:3

(23:25, 25:22, 15:25, 21:25)

Sportska dvorana "Pendik". Gledalaca 1.500. Sudija: Paršin (Ukrajina), Lazarova (Bugarska)

NOVI PAZAR: Ristić 12, Lopar 5, Daca 6, Šormaz 7, Ham. Zatrić 11, Radosavljević 5, Hamzagić 13, Zuković (libero), Has. Zatrić, Oković, Božović, Simić

Borba za svaku loptu foto: STOLE

PAOK: Prtković 2, Sakooglu 20, Andreadis 9, Smaragdis 7, Šafranović 12, Dante 14, Kostanitidis (libero), Gskaras (libero), Pantakidis, Sotirov, Gomez, Takouridis, Papadopulos.