"Hajduci" pali u Boru

Lider Prve rukometne lige „Istok“ tim „Hajduk Veljko“ poražen je u gradu bakra od domaće ekipe ORK Bor 26:24 (14:14), u  četvrtom ligaškom kolu. Boranima publika svojim bodrenjem donela rezultatsku prevagu.

Iako su Negotinci od starta utakmice silovito krenuli u atake ka protivničkom golu, „Hajduk Veljkova“ ubojitost napada sasečena je u drugom poluvremenu. Lider na tabeli poklekao je pred navijačima ORK Bor te je pred kraj utakmice došlo i do verbalnog sukoba između „HAJDUKA“ koji su raspadom svoje igre pokušali da isceniraju prekid u Boru.

Gosti su igrali grubo, što pokazuje podatak da su imali sedam isključenja na dva minuta.

Sigurnu pobedu Boranima doneo je Nikola Vladić svojim pogotkom dvadesetak sekundi pred kraj utakmice i postavio konačnih 26:24.

-Hvala ovom divnim navijačima, koji su bili naš „osmi igrač“ večeras protiv ekipe „Hajduk Veljko“. Čestitao bih svojim igračima na ostvarenoj pobedi, kao i celom stručnom štabu. Utakmica je bila teška. Za protivnika imali smo prvoplasiranu ekipu u prvenstvu. Igrači realizovali su sve dogovore i svaki deo taktike je sproveden u delo – izjavio je prvi strateg Borana Jugoslav Petrović.