Neuspela "generalka" na Bubnju

Iako su u prvom poluvremenu vodili sa 1:0, fudbaleri Šumadije 1903 dozvolili su zonašu Slaviji, juče na Bubnju, da u generalnoj probi pred početak prvenstva u Srpskoj ligi „Zapad“, preokrene rezultat i zabeleži pobedu. Videlo se da u redovima srpskoligaša još sve ne funkcionice kako bi želeli u stručnom štabu. Izostala je brza i pas igra, koja je krasila najstariji kragujevački klub.

Bez pravih šuteva na gol na obe strane, tek u 35. minutu fudbaleri Slavije preko Lukića propustili su šansu da dođu u vođstvo, posle kornera Simića sa desne strane. Ipak, Šumadija 1903 u finišu prvog poluvremena uspela je da postigne gol. Posle dubinske lopte, Grujičić je prošao po desnoj strani i pored nemoćnog golmana Juga loptu posao u mrežu i svojoj ekipi omogućio da na odmor ode sa golom prednosti.

Fudbaleri Slavije (u belim dresovima) pružili jak otpor srpskoligašu na Bubnju (Foto: M. Jovičić)

U drugom poluvremenu, srpakoligaš sa Bubnja imao je šansu da duplira vođstvo. Grujičić je uposlio Đorđevića na desnoj strani, koji je sa ivice peterca šutirao pored praznog gola. Na drugoj strani, usledila je kazna. Omaleni Živić najbolje se snašao pred golom domaćina, posle slobodnog udarca Simića iskosa sa desne strane, i glavom loptu skrenuo u mrežu za 1:1. Inače, Živić je nosio dres Šumadije 1903, a u Slaviju je došao u ovom prelaznom roku iz Vodojaže, koja je odustala od takmičenja u Zoni „Morava“.

Pokušali su igrači trenerskog tandema Ćurčić da povećaju pritisak na gol Bresničana, ali je odbrana zonaša, kojom su dirigovali korpulentni štoperi Sretković i novajlija Lukić, koji je došao iz cerovačkog zonaša Partizana, uspešno otklanjala opsanost ispred svog gola.

U 75. minutu, Slavija je postigla i drugi pogodak i preokrenula rezultat u svoju korist. Brzonogi i borbeni Živić bio je uspešniji u duelu sa rezervnim golmanom, mladim Minićem, koji mu je izašao u susret i faulirao ga, ali je lopta je završila u mreži.

Do kraja utakmice, mladi igrači Šumadije 1903, koji su dobili šansu u drugom poluvremenu, nisu uspeli da postignu gol. U 80. minutu, Đuričić, pojačanje srpskoligaša sa Bubnja iz Pobede Beloševac, šutirao jako, ali je golman Slavije uspeo da loptu izbije u korner i spreči promenu rezultata.

Mogu da budem zadovoljan rezultatom, ali ne u potpunosti i igrom. Imamo u trenažnom procesu odsusnost nekih igrača, zbog odmora. Nisu nam igrali Dimitrijević, koji je doašao iz Šumadije, Jokić, golman Petrović… Imali smo lošiji pristup u prvom poluvremenu, ali smo to u nastavku popravili. Igrali smo protiv ekipe iz višeg ranga i u kojoj se dobro radi, a rezultatski smo dobro prošli . Zbog odsustnosti igrača potrebna nam je još jedna provera u sredu, kako bismo videli čime raspolažemo. Imali smo veliki odlazak igrača, ali smo pojačanjima uspeli to da „ispeglamo“ i pripremimo ekipu koja će ise u narednoj sezoni boriti za mesto u gornjem delu tabele – rekao je za „Šumadijapress“ Vladica Radovanović, trener Slavije, posle jučerašnje pobede na Bubnju.

Slobodan Živić pokazao da je značajno pojačanje bresničkog zonaša (Foto: M. Jovičić)

U ekipi Šumadije 1903 juče su se pojavili Grbić iz Čačanske Slobode i Smajović iz ivanjičkog Javora, koji je je ustupljen na pozajmicu. Saznali smo da je postignut dogovor i sa Markom Jovanovićem, koji juče nije igrao, da će pojačati napad srpskoligaša sa Bubnja. Radi se o igraču iz fudbalske škole beogradskog Rada, koji je nastupao za Mačvu, a u Kragujevac je došao iz aranđelovačke Šumadije.

Narednog vikenda, Šumadija 1903 u Srpskoj ligi „Zapad“ za bodove startuje u Kraljevu, gde se sastaje sa bivšim prvoligašem Slogom, a Slavija igra u Ribnici kod Kraljeva, sa povratnikom u Zonu „Morava“, Karađorđem.

ŠUMADIJA 1903 – SLAVIJA 1:2 (1:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: „Bubanj“. Gledalaca: 100. Sudija: Pavle Ilić. Pomoćnici: Nikola Kostić, Nikola Đorović. Strelci: Grujičić u 40. za Šumadiju 1903, a Živić u 63. i 75. minutu za Slaviju.

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Beloica, Marić, Matanović, Milosavljević, Ljujić, Nikčević, Grbić, Grujičić, Smajović, Đorđević. Igrali su još: Minić, Đuričić. Simić, Knežević, Kostadinović, Jovanović, Vranić.

SLAVIJA: Jug, Matić, Vasović, Vukomanović, Lukić, Sretković, Radovanović, Petrović, Živić, Simić, Kovačvić. Igrali su još: Stevanović, Pavlović, Milovanović, Đorđević, Todorović.