Nova "trojka" Vrbašana na domaćem terenu

Bila je ovo peta uzastopna pobeda „letećih“ pred svojim navijačima, treća u nastavku šampionata. Iako silno oslabljeni neigranjem, što zbog suspenzije što zbog povreda, Nikitovića, Mićunovića i Samardžića, domaći su uspeli da nadigraju goste iz Vranja i sasvim zasluženo stignu do 19. prvenstvenog boda. Damir Maćiženski je, na početku meča, imao, činilo se, najveću želju da savlada protivničkog golmana, ali prva dva pokušaja nisu bila uspešna. Zato, treći jeste. Oslobodio se pratioca, u tom petom minutu, i šutem sa distance, snažnim i preciznim, pogodio nebranjeni deo mreže Žikice Ristića. Do kraja prvog poluvremena ljubitelji futsala u Vrbasu ostali su uskraćeni za još koji gol, ali je zato viđena velika borba, zbog koje je, taj period igre, mogao da dobije prelaznu ocenu. Ipak, nastavak je bio znatno sadržajniji.
U 22. minutu Predrag Nikolić je uspeo da postigne pogodak i, ispostavilo se, "natera" Vrbašane da zaigraju angažovanije. Kao plod takve igre, u periodu od 24. do 29. minuta, golman Rušča je savladan tri puta. Čovek odluke bio je Petar Kovač, koji postigao dva gola (drugi bi se mogao naći na mnogim špicama sportskih emisija) i najavio da će sva tri boda ostati u Vrbasu. Poslednji pogodak za domaći tim delo je Branka Lisice. Gosti su u 34. minutu, preko Stankovića, stigli do svog drugog gola, ali je to bio poslednji trzaj ekipe iz Vranja.

-Odigrali smo dobro prvi period susreta iako su ga domaći rešili u svoju korist. Postigli smo na vreme izjednačujući pogodak, ali Vrbašani su, praktično odmah uzvratili, i ponovi stigli do vođstva. Kada je polovinom drugog poluvremena na semaforu stajalo 4:1, znao sam da ćemo se teško "vratiti" u život. Očekuju nas dve utakmice na domaćem terenu, sa Forumom i Kopernikusom, i nadam se da ćemo uspeti da zabeležimo obe pobede, izjavio je, odmah nakon utakmice, trener Rušča Goran Arsić.

Leteći Holanđanije je, pobedom u subotu, stigao do šestog trijumfa u šapionatu. Napravljen je veliki korak ka opstanku u najelitnijem rangu takmičenja iako je do kraja ostalo da se odigra još sedam kola.
-Mislim da smo ovom pobedom u velikoj meri stigli do osnovnog cilja, opstanku u najelitnijem rangu takmičenja. Zaslužili smo trijum, i želeo bih ovom prilikom da se zahvalim publici koja je i ovovga puta došla u velikom broju, pa ovaj trijum posvećujemo njima, reči su strelaca prvog gola na meču, Damira Maćiženskog.

Rival Vrbašanima u narednoj rundi takmičenja biće nekadašnji šampion države Marbo, koji se fuzionisao sa ekipom Intermeca pa sada nastupaju pod imenom Marbo-Intermeco. Iako ta ekipa nije na nivou igra od pre nekoliko godina, za „narandžaste“ je svako gostovanje teško, pa bi veliki uspeh bio da posle tog meča bodovni saldo Letećeg Holanđanina bude veći za jedan bod.

Rezultat:
Leteći Holandjanin - Rušče 4:2 (1:0) Vrbas - Velika hala Centra za fizičku kulturu "Drago Jovović. Gledalaca: 300. Sudije: Zoran Bogdanov (Vršac) i Dejan Miljković (Subotica). Strelci: 1:0 Maćiženski 5. min, 1:1 Nikolić 22. min, 2:1 Kovač 24. min, 3:1 Kovač 27. min, 4:1 Lisica 29. min, 4:2 Stanković 34. min. Žuti kartoni: Alargić, Maćiženski - Stojanović. Nagomilavanje prekršaja: Leteći Holanđanin 6 (4+2), Rušče 7 (3+4).