07.12.2008 srbijasport.net

Kraljevački "derbi" pripao Gimnazijalcu

U gradskom "derbiju" u okviru 8. kola Druge lige "Zapad"  odbojkašice kraljevačkog Gimnazijalca su savladale ekipu Ekonomca  rezultatom 3:0, po setovima (22:25, 18:25, 19:25).  Početak prvog seta je protekao u znaku Gimnazijalca koji je poveo rezultatom 5:2, nakon toga odbojkašice Ekonomca serijom poena sustižu protivnika. Rezultatska klackalica je potrajala do 13:13, da bi potom mini serijom 3:0 Gimnazijalc stigao do prednosti 17:14 i tu prednost uspeo da sačuva do kraja seta.
U drugom setu vidjena je repriza prvog seta, dobar početak Gimnazijalki i vodjstvo od 6:4, nakon tajm auta ekipa Ekonomca se konsolidovala. Rezultatska klackalica je potrajala do 10:10, da bi potom furijoznom serijom 10:1 Gimnazijalc stigao do prednosti 20:11. U nastavku seta se igralo poen za poen, što koriste odbojkašice Gimnazijalca i ovaj set rutinskom igrom privode kraju.
Odbojkašice Gimnazijalca treći set započinju furiozno i stižu do prednosti 7:4, da bi ekipa Ekonomca nakon tajm auta stigla do izjednačenja 9:9. Rezultatska klackalica je potrajala do 14:14, da bi potom furijoznom serijom 8:1 Gimnazijalc stigao do prednosti 22:15. Već tada je bilo jasno, da će ovaj istorijski odbojkaški meč pripasti ekipi Gimnazijalca. Rutinsko igrom do kraja seta, odbojkašice Gimnazijalca osvajaju još tri poena za konačni trijumf 3:0 u prvom gradskom "derbiju", nakon čega je usledilo slavlje uslovno rečeno "gostujućih" odbojkašica i publike.
U narednom 9. kolu Druge lige "Zapad" Ekonomac će gostovati u Prijepolju, dok će ekipa Gimnazijalca igrati na domaćem parketu, protiv ekipe Leposavića.

Ekonomac: Andrić, Alavuk, Radojević, Nedeljković, Rončević, Aleksić, Glišović, Djukić, Medanović, Vučetić, Trkulja.
Gimnazijalac: Bežanić, Stančić, Milinković, Petrović, Radenković, Milojević, Janošević, Kotorčević, Djurović, Mrvić, Djordjević, Milinovič.
Kraljevo - Hala sportova, Gledalaca: 800.

Leposavić 1 : 3 Osečina
Putevi Trendteks 3 : 1 Libero
Mali Zvornik 0 : 3 Tutin Dalas
Čačak 2 : 3 Prijepolje
Ekonomac 0 : 3 Gimnazijalac