Omladinska liga grupa "Morava" : Mladost(L) - Sloga 1940 3:1

U derbiju 20.kola omladinske lige grupa „Morava“,odigran je interesantan i sadržajan meč.Premda je teren bio težak za igru,rivali se nisu štedeli,pa je publika imala šta da vidi.Postignuta su 4 pogotka,jedan u mreži domaćih.Mladost(L) – Sloga 1940 3:1.Bitan trijumf Lučanaca koji ih ostavlja u trci za viši rang.Prvi ozbiljniji napad izveli su igrači u plavoj opremi.Nedeljković je tukao sa ivice kaznenog prostora a Lendić vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.Igrao se 11.minut.Već u 13.minutu dolazi do promene rezultata.Odlični Stefan Jovanović ulazi u šesnaesterac gostiju,iskosa sa leve strane,stiže do peterca i preciznim udarcem pogađa donji levi ugao.Domaći vode.Mogao je isti fudbaler da duplira prednost koji trenutak kasnije.Obišao je Lendića,uputio šut ka praznoj mreži ali u poslednjem momentu gosti spašavaju svoj gol.Potom se ekipa iz Bajine Bašte oslobađa pritiska i težište igre prebacuje na polovinu Lučanaca.U 29.minutu,Filipović je pokušao prizemnim udarcem sa 17-18 metara,no Drndarević je bio na mestu.Izjednačenje je usledilo u 33.minutu.Golman domaćih obara Filipovića unutar kaznenog prostora i za sudiju Burojevića nema dileme – jedanaesterac!Siguran biva Lekić za 1-1.Do kraja prvih 45 minuta beležimo još jednu priliku za Mladost.Jovanović izlazi sam pred vratara Sloge 1940 ali dosta iskosa,pa Lendić skraćuje ugao i dobro interveniše.Na samom startu nastavka sjajna šansa za Golubovića.Spretno je prihvatio dubinsku loptu,ušao u šesnaesterac,međutim daje jak for i sve odlazi u nepovrat.Neosporno,situacija koja je mirisala na gol.Nova promena rezultata dogodila u 51.minutu.Stanković je odlično poslužio Nedeljkovića,koji sa peterca matira gostujućeg čuvara mreže.Rezultat 2-1.Već u 53.minutu,rival Mladosti ostaje sa desetoricom,što Lučancima umnogome olakšava posao.Nakon časa igre,Obradović se našao u dobroj poziciji ali nije pogodio sa desetak metara udaljenosti.Dvadeset minuta pre isteka regularnog toka istakao se golman Bajinobaštana,kada je bravurozno odbranio pokušaj Mitrovića glavom.Sve dileme oko pobednika otklanja Stanković u 76.minutu.Vešto se oslobodio čuvara u kaznenom prostoru i pogodio mrežu sa 7-8 metara,iskosa sa leve strane.Mogli su Lučanci još koji put da pogode protivnički gol ali su Ristić i rezervista Maričić bili neprecizni,pa je ostalo 3-1 za izabranike trenera Vasilića.To je 13.pobeda „plavih“ u tekućem prvenstvu,od čega je 9 zabeleženo na svom terenu.Sa druge strane vrlo dobra ekipa iz Bajine Bašte doživela je tek 4.ligaški neuspeh.

Duel Golubovića(Mladost) i Petričevića(Sloga 1940)

Filipović(Sloga 1940) u prodoru,prati ga Šljivić(Mladost)