Strelac
0 0 pre 3 godine
1 komentara
mlackovic
Veterani 78 - Umka 26.10.2020. u 15h pod južnom tribinom stadiona JNA, odigrao se okršaj dveju ekipa koje pretenduju na visok plasman u ligi. Izostalo je na početku ono klasično odmeravanje snaga, domaći su odmah preuzeli inicijativu i vec u prvih 5 minuta imali su 2-3 izgledne šanse. Uglavnom se igralo na strani gostiju, a i one malobrojne polu-prilike koje su oni imali, organizovana odbrana domaćih je uspešno stavljala pod tepih. Igrao se 20. minut kad je jednu loptu, naizgled neupotrebljivu, Zvonko stigao na gol-aut liniji, prethodno izbegavsi ofsajd zamku...Lacko se dao u sprint ka šesnaestercu, Zvonko ga je pronasao ostrim pasom po zemlji i na iznenadjenje svih prisutnih, ukljucujuci i samog Lackovica - postigao je gol. 1:0 Nekoliko minuta kasnije, Savkov je odlicno uposlio Lacka, ovaj pronasao Zvonka..ali je tu idealnu priliku za povecanje prednosti osujetio sudija, koji je svirao nepostojeci ofsajd. Igra se malo preselila na levu stranu terena, Furundzic je tu silovitim solo prodorom, prošišao kroz odbranu Umke, naslagao 3-4 igrača usput..šutirao po zemlji u bliži ugao, ali je golman gostiju zakacio loptu koja se od stative odbila u korner. Rezultatom 1:0 se otislo na odmor. Drugo poluvreme je pocelo novom inicijativom osvezenih domacina, uslo je nekoliko izmena..ponovo su se redjale šanse pred golom gostiju..šutirao je Dokmanovic sa distance..posle jednog centarsuta i Kostic je sa penala pogodio precku, Manča je imao 3 prilike u istom napadu..potpuni karambol pred golom: šut - odbrana, glava - odbrana, ponovo šut - prečka...ali su gosti uspeli da odole nekako toj opsadi gola! Onda je Lacko na nekih 35m od gola gostiju, presekao jedan neoprezan pas, bacio se u juriš pravo ka golu, pobegao je svim pratiocima, izasao sam ispred golmana i šutirao po zemlji u levi ugao..ali je, naravno - PROMAŠIO! Da situacija oko promasaja jos teže padne Lackovicu pobrinuo se i sam sudija koji mu je rekao: sine, upravo si promasio “garsonjeru”, tolika je povrsina gola.. 16 kvadrata! HA HA..bas vickasto! I, kao sto sto obicno biva u fudbalu, kad se promasi 100%-na sansa, sledi kazna! Probili su gosti po desnom boku, lopta je dosla do napadaca, koji se iskusno okrenuo u kaznenom prostoru i pritom je doslo do blagog kontakta sa Nedicem, mozda nedovoljnog da se dosudi najstrozija kazna, ali je sudija ipak pokazao na belu tacku. Iskusni igrac Umke, Rakoč, matirao je Kovačevića neodbranjivim udarcem u levu “malu mrežu” - za poravnavanje rezultata. 1:1! U preostalih 15 minuta domaci su jurišali i opsedali gol gostiju, nisu zeleli da se zadovolje samo bodom i posle nekoliko propustenih prilika - usledila je kontra. Renovčević je odlično oduzeo loptu napdacu gostiju, dodao do Stefanovica..ovaj u prazan prostor do Lackovica, koso desno se otvorio Kostić koji je dobijenu loptu, preciznim udarcem po zemlji, jednom dijagonalom, smestio u dalji ugao - 2:1! U preostalih 5-6 minuta, mogli su domaci do jos jednog pogotka...ali do kraja utakmice nije bilo promene rezultata. Odličan posao je na ovom meču odradila odbrana, delovali su stameno, sigurno i neprelazno, a Veterani 78 ostaju neporazeni na domacem terenu i nastavljaju da dišu za vrat prvoplasiranim timovima!