Posavina
0 0 pre 3 godine
1 komentara
mlackovic
Resnik, 22.10.2020. Lavirint je ugostio Vetarane 78 u odloženoj utakmici 7. kola. Prvi utisak posle bacenog pogleda na teren - bice ovo teska utakmica, visoka trava, krticnjaci, rupe..premekana, natopljena zemlja...ali, kako nama, tako je i njima..uslovi su isti. Pocela je utakmica klasicno, odmeravanjem snaga.. Domacin je prvi pripretio, imao nekoliko prilika i kornera, ali su gosti uspesno odolevali. Onda je malo igra prebacena na stranu domacih, redjale su se sanse - Fudži, Žuga, Kuzma..ali kao po nekom pravilu - lopta uvek odskoci nepravilno, sutne se traljavo i nista od gola. Onda je Lavirint preko jedne kontre koju su povukli po desnoj strani i ostro upucenog centarsuta dosli do vodjstva, odlicnom reakcijom usamljenog napadaca sa brojem 5.. Lackovic je isao na tu loptu, imao je na glavi, ali se “petica” nekako provukao, odgurnuo malo 20kg lakseg cuvara i smestio loptu iza ledja golmana Kovacevica. 1:0! Zaigrali su gosti malo ofanzivnije, izgradili jos nekoliko lepih prilika, sutirali su Kuzma, Lacko, Pera..ali opet neprecizno.. Najbolju priliku gosti su imali posle jednog “preciznog” centarsuta Lackovica, koji je ocigledno imao zelju da pronadje Perica na penalu, ali je slucajno uhvatio golmana na pogresnoj nozi i jos slucajnije pogodio precku :) ! To je bilo to u prvom poluvremenu. Drugo poluvreme su gosti poceli sa svezom krvlju, izvrsene su 3 izmene..ali nisu donele ono sto se od njih ocekivalo, nazaost. Vec na pocetku drugog poluvremena, ponovo posle prodora po desnoj strani i traljavog i sporog centaršuta..loptu su redom promasila 3 igraca odbrane gostiju, koja ih je zaobilazila pomocu dzombi na terenu, kao da je neko vodi daljinskim upravljacem. Da ne gresim dusu, taj treci odbrambeni igrac je malo zakacio loptu..ali taman toliko da idealno asistira napadacu domacih negde u rejonu penala koji je taj poklon iskoristio i doveo Lavirint u vodjstvo od 2:0. Do kraja utakmice Veterani 78 su potpuno preuzeli inicijativu, imali 10ak šansi, ali mreza domacih je i dalje mirovala! Posle jedne akcije u kojoj su domaci izbacili loptu sa gol linije, 3 šuta izblokirali, golman u padu zahvatio vrhovima prstiju jedan lob glavom - čak je i sudija prokomentarisao: “Baš neće da udje”