Radnički 2010

"Petardom" se futsal vratio kraj Tise

29.09.2020 V. Janko

Na kraju prijateljski pozdrav pravih sportista

Vratio se futsal, posle 204 dana pauze, s desne strane Tise na velika vrata. U dobroj utakmiciBečejci su sa pet golova u mreži ispratili Bujanovčane. Međutim, gosti su igrali solidno u polju i rezultat 5:1 vara, jer nije bila tolika razlika u kvalitetu.

Kapiten Stefan Korać je u sedmom minutu uzdrmao stativu i najavio goleadu, a u 11. minutu je prizemnim šutem poslao loptu u suprotan ugao za 1:0. Tri minuta kasnije asistencija Mačiženskog iz kornera i Novaković šalje loptu u levi gornji ugao nemoćnog Milenkovića. Do odlaska na odmor, Arvai je u 17. minutu materijalizovao solo prodor i dodavanje Arđeljana.

Korać je i u nastavku otvorio seriju golova materijalizacijom igrača više posle isključenja Cvetanović zbog drugog žitog kartona u 29. minutu. Počasni pogodak Bujanovčani su postigli iz slobodnog udarca u 32. minutu. Mogao je Dimitrijević u 36. minutu da smanji iz kaznenog udarca sa 10 metara, ali je umesto mreže pogodio stativu. Dva minuta pre kraja još jedna dobra asistencija Arđeljana i pogodak Goluba ua konačnih 5:1.

Bečej 2003 - Zufo    5:1  (3:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd) 8 i Miloš Jocović (Vrbas) 8. Strelci: 1:0 Koraću 11, 2:0 Novaković u 14,3:0 Arvai u 17, 4:0 Korać u 29, 4:1 Stanković u 32, 5:1 Golub u 38. Žuti kartoni: Bodonji,Dražić (Bečej 2003), Dimitrijević, Cvetanović (Zufo). Crveni karton: Cvetanović (Zufo) u 29. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 11 (5+6), Zufo 8 (4+4). Igrač utakmice: Stefan Korać (Bečej 2003)

Bečej 2003. VADASKI 8, NOVAKOVIĆ 7,5,GOLUB 7,5, KORAĆ 8, BODONjI 7, Arđeljan 7, Pokrajac 6,5, Dražić 7, Arvai 6,5, Mačiženski 7, Ćulum -, Marinković -.

Zufo: MILENKOVIĆ 7, DIMITRIJEVIĆ 6, STANKOVIĆ 7, ALIJI 7, CVETANOVIĆ 6,5, Ristić 6, Dodić 6, Vasić, 6,5, Iseni 6,6, Pašić -.