pre 3 godine 0 · 0

Kablovi nisu dorasli srpskoligaškom fudbalu

07.03.2021 temporadio.rs

Detalj sa meča - foto: temporadio.rs

Podmlađena ekipa zaječarskog srpskoligaša “Kablovi” izgubila je na svom terenu u Kotlujevcu od niške ekipe OFK Sinđelić rezultatom 0:8 (0:2). Očigledno je da omladinci Timoka 1919, koji od ove sezone brane boje Kablova, nisu dorasli srpskoligaškom fudbalu uz svu dobru volju fabrike kablova “TF Kable” kao osnivača, gradskih institucija i pojedinaca. Činilo se da poraz od SFS Borca 7:0 u Paraćinu prošle nedelje nije baš realan odnos snaga i da će zaječarci moći da se nose sa znatno starijim i iskusnijim igračima, ali danas se videlo da je ekipa OFK Sinđelić dugogodišnji član Srpske lige “Istok” znatno nadmoćniji protivnik.

Odolevali su igrači Kablova do 21. minuta kada se posle jedne gužve u šesnaestercu najbolje snašao Luka Petrović i doveo nišlije u vođstvo od 1:0. Nakon prodora Luke Arsenovića u 38. minutu sa desne strane i odličnog centaršuta, Aleksandru Stefanoviću nije bilo teško da sa nekih 7-8 metara pošalje loptu iza leđa mlađanog golmana Lazara Dubljevića (2003).
Posle odmora ponovo je glavni akter bio Luka Petrović koji je oboren u šesnaestercu nakon čega je Aleksandar Stefanović sigurno izveo penal za 3:0. Ubrzo zatim je Nemanja Mančić povisio na 4:0 a u 73. minutu je Mladen Radenković postigao najlepši gol na utakmici iz slobodnog udarca sa nekih 20-tak metara sa desne strane. U strelce su se upisali i Mladen Stoičev u 75. minutu kao i Nemanja Mančić koji je postigao svoj drugi gol na ovom meču u 78. minutu. Tačku na današnji meč je stavio najbolji igrač utakmice Luka Petrović koji je iz prestrogo dosuđenog jedanaesterca (igranje rukom) postigao gol za konačnih 8:0.

U narednom kolu Kablovi gostuju Dunavu u Prahovu dok će OFK Sinđelić na svom terenu dočekati Jedinstvo iz Paraćina.

Teren u zaječarskom naselju Kotlujevac. Sudija: Miloš Grujičić (Kragujevac).  Pomoćnici: Miloš Tošić i Nemanja Kostić (Leskovac). Četvrti sudija: Petar Živić (Kruševac). Delegat: Zlatko Perić. Strelci: Luka Petrović (u 21. i 83. minutu iz penala), Aleksandar Stefanović (u 38. i 57. minutu iz penala), Nemanja Mančić (u 59. i 78 minutu), Mladen Radenković u 73. i Mladen Stoičev u 75. minutu. Žuti kartoni: Mladen Pivljanin, Andreja Bonović, Dušan Lazarević i Lazar Dubljević (Kablovi), Zvezdan Cvetanović (OFK Sinđelić).

KABLOVI: Dubljević, Pivljanin, Mladenović, Lazarević, Ljupković, Aleksić (Nikolić), Veljković, Bonović, Ilić, Milosavljević (Zlatković), Dimitrijević (Tomić)
OFK SINĐELIĆ: Cvetanović, Ristć, Petrović, Jović (Radenković), Mršević, Zajić (Stamenković), Velinov (Mančić), Stefanović (Stoičev), Novković, L.Petrović, Arsenović.

Izvor: temporadio.rs