Srpskoligaš sa Tise pobedom okončao polusezonu

23.11.2019 V. Jankov

Borbenost nije izostala kraj Tise

Košava je doduvala bodove srpskoligašu sa Tise na oproštaju s navijačima. Brzinom vetra, Bečejci su došli do kapitalnog vođstva od 2:0, pa je Somborcima bio otežan posao. Uspostavili su kasnije ravnotežu, smanjili rezultat pred odlazak na odmor, ali su u nastavku još jedanput katastrofalno pogrešili, što je vispreni strelac Miloš Zličić znalački iskoristio postigavši svoj drugi gol na utakmici za konačnih 3:1, čime je jesenju polusezonu završio na golgeterskoj „koti 12“. Nova tri boda omogućila su Bečejcima da zamene mesta na tabeli sa Somborcima.

Još se malobrojni gledaoci nisu smestili na svojim sedištima, a mreža gostiju se zatresla. Strahinja Ilić je u drugom minutu poslao loptu pred gol gostiju, mladii neiskusni Damjanović je prosto servirao loptu Zličiću, koji je poklon materijalizovao za 1:0. U petom minutu na semaforuje bilo 2:0. Vorgučin je lepoprošao po desnoj strani i onda centrirao, a Kobiljski je kod druge stative loptu prihvatio glavom i poslao je u suprotan ugao, ona se odbila od stative, pogodila golmana u leđa u ušla u gol.

Oporavili su se gosti od vođstva i u u 26. minutu, posle drugog udarca iz ugla, golman Marković nije dobroproceniolet lopte, Cvetković je glavom pogodio stativu, a pre Bačanina, gotovo, sa gol linije loptu je u polje izbacio Miljević. U 42. minutu dve prilike za goste.Prvo je Knežević sve dobro uradio, ali je njegov šut sa desetak metara Marković izbio u korner. Radev je izveo treći udarac iz ugla za goste, a Cvetković neometan od bilo koga skočio i sa pet metara glavom zakucao loptu u mrežu.

U nastavku su domaći igrači pokazali više volje po vetrovitom vremenu i to im se isplatilo. U 71. minutu Strahinja Ilić je proturio loptu ka kaznenom prostoru, začuđujuće niko od Somboraca nije reagovao i lucidni Miloš Zličić je novi poklon pretvorio u gol za konačnih 3:1.

Jalovi pokušaji Somboraca završili su u nadoknadi vremena izvanrednim šutem Matića sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Marković efektno izbacio loptu u korner.

OFK Bečej 1918 - Radnički 1912  3:1 (2:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija:   Dragutin Meničanin (Ruma) 8. Strelci: Zličić u 2. i 71, Kobiljski u 5. minutu za OFK Bečej 1918, a Cvetković u 42. minutu za Radnički 1912. Žuti kartoni: Erdeljan, Janjuš, Marković (OFK Bečej 1918), Bačanin, Matić (Radnički 1912)

OFK Bečej 1918: Marković 7, Vorgučin 7,5, Miljević 7, Janjuš 6,5, (od 83. Ćulum -), Ostojić 7, Dabižljević (od 15. Savin 6,5), Ilić 7,5, Kurtiši 7,5 (od 85. B. Jelić -), Kobiljski 7,5, Zličić 8, Erdeljan 7.

Radnički 1912: Pavasović 6,5, Šćepanović 6, Damjanović 5,5, Cvetković 7, Stojaković 6, Slavuljica 6, Matić 6,5, Bošković 6,5 (od 79 Macanović -), Bačanin 6,5, Knežević 6,5, Radev 6 (od 46. Matijević 6).