Voždovac
Javor Matis

Bodovi na ravne časti-Napretku "sladji bod"

17.09.2016 Vojkan Andrejić

Radnički – Napredak 1:1 u komšijskom derbiju. Za pobedom mogu da žale i jedni i drugi: Radnički jer ga je sedam-osam minuta delilo od pobede, Napredak jer je u prvom poluvremenu imao daleko bolje šanse, a na kraju se ipak izborio za bod.

Utakmica je od početka bila otvorena, obe ekipe su otvorenog garda ušle u komšijski derbi. Radnički je napao već u 1. minutu posle slobodnog udarca Arsića, Ndaje je u 5. zapretio popularnim „makazicama“. No u prvih 15 minuta nismo videli veće uzbuđenje, a onda je narednih pola sata poluvremena u potpunosti pripalo Kruševljanima.

U 16. minutu Napredak je imao „zicer“ šansu. Markoski je filigranski pronašao Gobeljića, koji je pobegao Milošu Živkoviću i izašao „oči u oči“ sa Bajićem. Međutim, previše je oklevao napadač gostiju, a onda šutirao, ali mu je golman Radničkog nogama ušao u šut i spasao svoj gol. Velika šansa za Napredak!

Četiri minuta kasnije, Kruševljani su imali novu priliku za gol. U lepoj kombinaciji, Petrović je proigrao Uroševića, ali je ovaj, neometan na 13 metara od gola, loše zahvatio loptu i još jedna prilika za goste otišla je u nepovrat. Posle kornera, pokušao je i Ndaje, lopta je prohujala pored gola. U 36. minutu, Petrović je sjajno izveo „slobodnjak“, a Ibrahima Ndaje je šutirao, ovog puta glavom, lopta je na metar prohujala pored gola.

I onda, u smiraj poluvremena, Radnički se prenuo. I to kako! Lazar Arsić se sam izborio za slobodan udarac sa svoje pozicije, na oko dvadesetak metara, poludesno. Namestio je sjajni igrač loptu na levicu, a onda uputio teledirigovanu loptu, koja je najpre pogodila prečku, a onda se, uz pomoć golmana Nikole Petrovića, zakoprcala u mreži. Eksplozija oduševljenja na Čairu – Radnički je poveo 1:0.

U drugom poluvremenu Radnički je „zgusnuo“ sredinu terena, Kruševljani nisu lako uspevali da organizuju opasniju akciju, a jedini šut na gol uputio je Simović sa tridesetak metara u 62. minutu, ali je lopta prohujala pored desne stative Bajićevog gola. Pre toga, Rastavac je izvršio taktičku izmenu, jer je umesto Pavkova ušao Dušan Živković koji je zauzeo mesto na desnom boku, a Mrkić je otišao u centar napada. Upravo su njih dvojica imali dve dobre prilike u 63. i 67. minutu, ali je Živković slabijom desnom nogom šutirao preko gola, a potom je Mrkić pokušao varku, ali bezuspešno. A onda, u 70. minutu, umalo Arsić nije postigao i drugi gol. Radivojević je lepo prošao po levoj strani, vratio na ivicu šesnaesterca gde je prihvatio Arsić, šutirao, ali se lopta od bloka očešala spoljni deo mreže i završila u korneru.

Nišlije su od 78. minuta imale igrača više na terenu, jer je, zbog drugog žutog kartona, igru morao da napusti Nikola Leković. Samo dva minuta kasnije Popara je mogao da overi pobedu, šutem sa 16 metara, ali je šutirao preko gola.

I onda, u 85. minutu, kada se činilo da će Radnički mirno privesti utakmicu kraju, hladan tuš za Nišlije. Miloš Petrović je načinio prvu grešku na utakmici, dozvolio Uroševiću da mu oduzme loptu, ovaj je prošao po levoj strani, ubacio u peterac gde je karate zahvatom Vukanović vratio loptu, a bivši fudbaler Radničkog Bratislav Punoševac je poslao u mrežu – 1:1.

U 88. minutu, šansu je imao Mrkić, posle odličnog centaršuta Popare, ali je Simonović izbacio sa metar od gola loptu u korner, a u 90. mogli su Kruševljani i do sva tri boda, da je Vukanović bolje centrirao iz izgledne situacije za goste. Na posletku, u 93. minutu, nakon centaršuta Dušana Živkovića, Popara je imao još jednu šansu, ali je ponovo iz dobre pozicije šutirao preko gola.

Ostalo je Radnički – Napredak 1:1, igrači oba tima aplauzima su ispraćeni sa terena...