Trsteničani nadigrali knjaževčane

24.05.2015 Dragan Ivanović

U 28. kolu Srpske lige Istok trenutno trećeplasirana ekipa na tabeli Trstenik PPT posle nerešenog rezultata u Pirotu sa Radničkim, na svom terenu kraj Morave pred 200 gledalaca, boljom i efikasnijom igrom tokom celog susreta, pobedii su Timočanin rezultatom 4:1. Sudija Bojan Milić iz Kruševca dobro je obavio posao korektnim suđenjem ali su i igrači na terenu bili disciplinovani i odgovorni i nije bilo kažnjavanja.

Gosti iz Knjaževca su imali prvu ozbiljniju šansu za pogodak u 4. minutu ali je Milenković bio neprecizan. Domaći su posle lepe akcije u tri poteza matirali gostujućeg golmana u 12. minutu, pogodak je postigao iskusni Nenad Vasić. Igrač utakmice Nikola Milovanović je pet minuta kasnije povisio vođstvo domaćih na 2:0. Samo što su krenuli sa centra trsteničani su duplim pasom Vukajlovića i Isailovića uposlili mladog Nikolu Majdevca koji je matirao golmana Timočanina i bilo je to 3:0 za Trstenik PPT. Odličan centaršut Milovanovića Perčević je pretvorio u pogodak iz teške pozicije 4:0. Gosti su u 76. minutu ublažili potaz pogodkom Anđelkovića. Trsteničani i u narednom 29. kolu biće domaćini ekipi Ozrena, očekuju novu pobedu.