Jači i od protivnika i od sudija

06.06.2014 riverside

Na poslednjem gostovanju u ovoj sezoni fudbaleri Tešnjara su savladali ekipu domaceg Liplja 2:1. Ovom pobedom praktično je overeno drugo mesto na kraju sezone, dok su ovim porazom domaći već jednom nogom ispali iz lige. Utakmicu je obeležilo i kriminalno sudjenje glavnog sudije Aleksandra Jovanović iz Ljiga koji se svim silama trudio da iz njemu znanih razloga bodovi ostanu domaćinu. Ipak, ni dva crvena kartona igračima Tešnjara, ni dosudjen penal koji je samo sudija video nisu bili dovoljna pomoć nejakom domaćinu.

Liknić proslavlja pobedonosni pogodak

Tešnjar je poveo u 40. minutu golom Vukosavljevića posle sjajne asistencije Rafailovića. Domaći si stigli do izjednačenja u 50. minutu nakon jednog karambola u šesnaestercu Tešnjara. Kratko je trajala radost domaćih, jer nakon samo desetak minuta Tešnjarci stižu do novog vodjstva. Ponovo maestralna asistencija Rafailovića, ovoga puta za Liknića koji donosi novu prednost za Tešnjar. Mogli su fudbaleri Liplja do novog izjednačenja da su iskoristili poklon sudije u vidu već gore pomenutog penala. Ipak pravda je zadovoljena, jer lopta odlazi visoko preko gola.

Zanimljivo je pomenuti i poslednji napad Tešnjara na utakmici, kada Gračanin izbija sam ispred golmana Liplja, protivnički igrač ga brutalno ruši sa ledja, a glavni sudija umesto očiglednog jedanaesterca i crvenog kartona svira kraj utakmice izazvavši smeh svih prisutnih.

Tešnjar: Radojević, Aleksić, Janjić, Vasiljević, Tadić, Milosavljević, Stašević, Ilić, Vukosavljević, Rafailović (Gračanin), Liknić.