07.04.2013 Marko Marjanović

DKLS: Plana - Beovuk 72 81:73

29 poena i 16 skokova Milana Dondura nije bilo dovoljno za trijumf Beograđana. Ekipa kojoj je pobeda u ovom duelu bila nemerljivo bitnija, KK Plana, došla je do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak. Savladan je Beovuk 72 rezultatom 81-73, po četvrtinama 19:17, 12:22, 24:13 i 26:21. Oko 350 gledalaca u „TSC Velika Plana“ moglo je da vidi dva potpuno različita poluvremena, od kojih je prvo

pripalo gostima a drugo domaćima. U 7. minutu Plana je došla do prve opipljivije prednosti, 17:11, ali su žuto-crni pre svega ofanzivnim skokom, koji ih krasio tokom svih 40 minuta, do kraja prvog perioda smanjili na 19:17, a u 13. minutu su poveli sa šest razlike, 21:27. Domaći su delovali dosta smušeno u napadu, njihov najbolji igrač, centar Glišović, morao je na klupu zbog treće lične greške i čini se da mladi igrači Beovuka nisu u potpunosti iskoristili stanje na terenu u drugoj četvrtini, te su na poluvreme otišli sa „samo“ 31:39.

U trećem kvartalu sve se okrenulo u korist Plane. Promena taktike u napadu, koja je podrazumevala prioritet na šuteve spolja umesto unutrašnje igre, i zonski presing u odbrani brzo zu rezultirali preokretom, iako su izabranici Stefana Arnauta nastavili da kubure sa defanzivnim skokom. Trojke su pogađali Radić i Milošević, a Vukotićeva prva značila je i prelazak Planjana u vođstvo, 55:52. Za razliku od protivnika oni to vođstvo nisu ispustili do kraja. U poslednjoj četvrtini dominirao je iskusni Nikola Glišović, potpomognut sigurnim šutevima Radića, Miloševića i Vukotića, tako da je prednost Plane postepeno rasla do kraja meča i zaustavila se na plus osam, za konačnih 81:73. Glišović sa 25, te Milošević sa 16 i Radić sa 15 bili su najefikasniji pojedinci u domaćim redovima. S druge strane, pored pomenutog Dondura jedini je raspoložen bio krilni centar Đuković sa 14 poena. To se ispostavilo nedovoljnim čak i za neizvesnu završnicu, pa i pored toga što su gosti završili utakmicu sa 11 skokova više.

Spartak 93 : 81 Partizan Mts MT
Plana 81 : 73 Beovuk 72
Železničar 62 : 74 Mladost (Č)
Meridiana 87 : 70 Radnički
Crnokosa 92 : 73 Morava
Napredak Rubin 70 : 85 Napredak (A)
Proleter Naftagas 90 : 87 Mladost (Z)