Vive Kielce rutinski osvojio kup Poljske!

Poljski tim koji se takmiči u ligi šampiona osvojio je kup po 15. put pobedom nad ekipom Azoti Pulavija gde se očekuje danas u 18:30 pobeda ali ovog puta u Poljskom šampionatu gde Kielce drži sam vrh tabele dok ih prati Visla iz Plocka koja je izgubila od ekipe Gvardija Opole jednom razlikom u polufinalu play-offa. Što se tiče kupa izabranici Talanta Dušebajeva u gradu Kališu gde se igralo finale pružili su sjajnu partiju. Ekipa Azoti Pulavija zadavala je probleme ekipi Kielcea samo u prvom poluvremenu gde je rezultat bio za autsajdera 20:18. U drugom poluvremenu probudili su se igrači Kielcea i krenuli da rešetaju mrežu protivnika i tako došli do preokreta gde su pobedili rezultatom 35:29 što je i očekivano. Na meču blistali su sin Talanta Dušebajeva, Aleks Dušebajev sa sjajnih 7 pogodaka gde su ga pratili Jahlevski sa 5, Jurecki i Bilecki sa 4 pogotka. u Ekipi Pulavija najefikasniji bio je bosanskohercegovački internacionalac Marko Panić sa sjajnih 9 pogodaka dok je dva manje od njega postigao Jurecki.

Azoty Puławy: Bogdanov, Koshovy – Kuchczyński 1, Podsiadło 3, Łyżwa 3, Skrabania, Panić 9, Grzelak 2, Masłowski 2, Titow, Kowalczyk, Jurecki 7, Ostroushko 1, Prce 2, Gumiński, Seroka

PGE VIVE Kielce: Szmal, Ivić – Jurecki 4, Dujshebaev 7, Kus, Aginagalde 2, Bielecki 4, Jachlewski 5, Strlek 4, Janc 4, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Mamić 1, Bombac 3, Djukić