Ponovo Spartak bolji od Vojvodine u Novom Sadu

Vojvodina – Spartak Ždrepčeva krv 0:2 (0:1)

Novi Sad – Stadion: Karađorđe. Gledalaca: 1.500. Sudija: Danilo Grujić. Strelci: 0:1 Noboru Šimura u 28, 0:2 Nemanja Nikolić u 81. minutu.

Vojvodina: Rockov, Lakićević, Veselinović, Radovanović, Lazarević, Jovančić, Putinčanin (21. Vukasović), Avramovski (76. Subotić), Zličić (50. Mihajlović), Mesarović, Eze.

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Tekijački, Vukčević, Jočić, Đuričin (88. Torbica), Čečarić (90+1. Dunđerski), Šimura (76. Glavčić), Savković, Nikolić.

Fudbaleri Spartaka zabeležili su i drugu pobedu u plej ofu. Subotičani su uspeli ponovo da savladaju Vojvodinu u Novom Sadu, nakon pobede od 5:0 na početku sezone sada su slavili sa 2:0 golovima Shimure i Nikolića.

Prvu priliku na utakmici imali su subotičani i to nakon greške domaćih.  Iz brze akcije  u 5. minutu lopta je došla do Đuričina koji je centrirao sa leve strane, Zličić je glavom želeo da otkloni opasnost i da izbije loptu, ali je nije dobro zahvatio, pa je ona pogodila prečku gola Vojvodine i završila u korneru. Na sličan način subotičani su poveli u 28. minutu, Vukčević je centrirao sa leve strane, a Šimura glavom loptu poslao u mrežu za 0:1. Vojvodina je uzvratila u 42. minutu, kada je Avramovski šutirao sa desetak metara, međutim golman Ostojića uspešno čuva svoju mrežu.

Početkom drugog poluvremena Spartak je imao odličnu priliku da duplira vodstvo, Nikolić je odlično uposlio Savkovića, koji je izbio sam ispred Rockova, ali šutira preko gola.  Subotičani su zapretili i u 64. minutu kada je Čečarić uputio snažan udarac sa oko 30 metara i naterao golmana Rockova da izbije loptu u korner. Iz tog kornera lopta je došla do Tekijaškog koji sa par metara prebacuje loptu iznad prečke.

Crveno-beli su uzvratili u 78. minutu posle slobodnog udarca koji je sa oko 18 metara izveo Mesarović i šutirao u same rašlje gola Spartaka, ali je golman Ostojić sjajnom paradom izbio loptu u korner. Na sličan način, gol je u 81. minutu mogao da postigne Jočić, ali je Rockov, posle fantastičnog lob udarca, takođe izbio loptu u korner. Ipak, nakon izvođenja kornera, gosti su došli i do drugog pogotka na utakmici.

Savković je centrirao, Čečarić glavom prosledio loptu ka golu, a Nikolić ju je sa samo dva metra prosledio u mrežu.

U 85. minutu, oštar udarac sa oko 18 metara iskosa uputio je Lakićević, ali je Ostojić i taj šut odbranio. Gosti su u 92. minutu mogli da postignu i treći pogodak na utakmici, kada je, posle odlične akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko fudbalera Spartaka, Čečarić šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta pogodila prečku. Rezultat je ostao nepromenjen, ali je Spartak svakako zabeležio vrednu i važnu pobedu.

Radnički 1 : 3 Crvena Zvezda
Vojvodina 0 : 2 Spartak
Voždovac 1 : 0 Napredak
Partizan 2 : 1 Čukarički