Pazarci matirani na "Čika Dači"

Izuzetno značajna tri boda osvojili su fudbaleri Radničkog 1923 pred svojim navijačima u susretu sa Novim Pazarom. Po drugi put u ovoj sezoni Kragujevčani su nadigrali Pazarce i slavili pogocima Jovana Lukića i Nenada Đurđevića – 2:0 (1:0).

Ekipa trenera Slaviše Kovačevića danas je odigrala taktički veoma zrelo, čvrsto i koncentrisano u odbrani i požrtvovano na sredini terena. Pri tom, Kragujevčani su bili konkretniji u završnoj trećini terena za razliku od Pazaraca, koji su imali više loptu u nogama i dobro kombinovali, ali nisu uspevali da stvore neku izgledniju priliku za gol.

Doduše, treba reći da su gosti prvi zapretili u 10. minutu kada je Đorđević ubacio loptu pred gol Radničkog, a Avdić tukao iz prve sa 7-8 metara, međutim, Raičević je bio dobro postavljen.

Tri minuta kasnije viđena je prva prilika za domaćina. Varjačić je izveo udarac iz ugla, Milan Ilić bio najviši u skoku pred golom Pazaraca, ali bio je to isuviše slab i neprecizan udarac glavom.

Igrao se 17. minut kada je Radnički propustio sjajnu priliku za vođstvo. Maksimović je uputio idelan centaršut prema Lukiću, koji šutira glavom, ali pogađa stativu.

Trenutak kada Lukić pogađa stativu

Ipak, samo četiri minuta kasnije Lukić se iskupio za ovaj promašaj kada je ubacio loptu pred gol Pazaraca, Đurđević nije uspeo da je skrene u mrežu, ali je zato zbunio golmana Koča koji je ostao na „krivoj nozi“, pa je domaćin tako uz dosta sreće došao do vođstva – 1:0.

Nakon ovog pogotka kao da je malo opao tempo igre, pa smo do kraja prvog dela susreta videli još samo dve šanse, obe za Đurđevića, najpre u 29. minutu nakon centaršuta Varjačića, a zatim i u 45. minutu nakon ubačene lopte Markovića.

Ništa zanimljiviji nije bio ni početak drugog poluvremena, sve do 65. minuta kada se Lukić ponovo našao u prilici, ali je sa desetak metara udaljenosti šutirao pravo u golmana Koča. Dva minuta kasnije na drugoj strani preti Vučetić sa distance, međutim, bio je to lak plen za Lazara Raičevića.

U 73. minutu Nenad Đurđević je konačno „naplatio“ promašaje iz prvog dela utakmice. Dragačević je uputio idealan centaršut u srce šesnaesterca, a iskusni golgeter glavom poslao loptu u donji levi ugao pored nemoćnog Koča za kapitalnih 2:0.

Tada se već mogao naslutiti konačan ishod ovog duela, mada su Kragujevčani propustili nekoliko odličnih prilika da pobedu učine ubedljvijom. U 81. minutu Milan Ilić je još jednom pokušao glavom nakon udarca iz ugla, Koč je odbranio, a na odbitak je natrčao Marković, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

Samo minut kasnije sudija Čolović je pokazao na belu tačku nakon nepropisnog starta Hazirovića nad Lukićem. Odgovornost da izvede najstrožu kaznu preuzeo je upravo Lukić, ali je Koč uspeo da pročita njegovu nameru, pa je ostalo 2:0 za Kragujevčane.

Golman Novog Pazara Jasmin Koč brani penal Lukiću

Poslednju priliku na utakmici ponovo je imao danas veoma zapaženi Jovan Lukić, koji je u 88. minutu izbio sam ispred Koča, ali je sam sebi zakomplikovao situaciju. U nastavku akcije Varjačić je centrirao, a štoper gostiju Marković „skinuo“ loptu tik ispred „desetke“ Radničkog.

U taboru kragujevačkog prvoligaša bili su izuzetno zadovoljni nakon današnjeg trijumfa. Šef stručnog štaba Radničkog 1923 Slavko Vojčić istakao je da ova tri boda mnogo znače za njegovu ekipu, ali i da je pobeda mogla biti znatno ubedljivija.

Ovo je za nas bila baražna utakmica. Pribojavali smo se Novog Pazara, ali smo znali da moramo da dobijemo utakmicu. Počeli smo u grču opterećeni imperativom pobede, ali kada smo postigli prvi gol, posle je sve bilo bolje. Pored ova dva gola imali smo još pregršt šansi, pa i neiskorišćen penal Lukića, i šteta je što nismo ubedljivije pobedili. Moramo da budemo zadovoljni igrom našeg tima, ako znamo da smo za protivnika imali prošlogodišnjeg superiligaša.
Ova tri boda nam mnogo znače i daju nam šansu da ostvarimo planirano, a to je opstanak u ligi. Pobeda je utoliko važnija, ako se zna da nam sada predstoje dva teška gostovanja TSC-u i Teleopiku. – rekao je Slavko Vojčić za KG sport.info neposredno po završetku utakmice.

Jedan od junaka današnjeg susreta bio je svakako i Nenad Đurđević, koji je pogotkom u 73. minutu osigurao pobedu Radničkog 1923.

Ovo je vrlo važna pobeda za nas, jer smo se sa ova tri boda učvrstili u sredini tabele, tako da možemo mirnije da nastavimo prvenstvo. Mislim da smo se mi igrači maksimalno trudili na terenu i odigrali dobro. Pobedili smo sa 2:0, ali je moglo da bude i ubedljivije. Najvažnije je da smo obradovali naše navijače i stvorili dosta šansi, od kojih smo dve iskoristili. Ima još dosta da se igra i nadam se da će  biti još dobrih rezultata. – prokomentarisao je napadač kragujevačkog tima, a potom i opisao način na koji je postigao gol na današnjoj utakmici:

– Samo sam se za trenutak oslobodio čuvara i nije mi bilo teško da idelan centaršut Dragačevića pretvorim u pogodak. – dodao je Đurđević.

RADNIČKI 1923 – NOVI PAZAR 2:0 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 800
Sudija: Dragan Čolović (Raška)
Pomoćnici: Slobodan Pavlović (Užice), Dragan Nikolić (Požarevac)
Strelci: Lukić u 21. i Đurđević u 73. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Đurđević (Radnički 1923), Hazirović (Novi Pazar)

RADNIČKI 1923: Raičević, Marković, Dragačević, M. Ilić, Petrović, Vidović, Miljuš (od 62. O. Ilić), Varjačić, Lukić, Đurđević (od 75. Cvijović), Maksimović (od 82. Vićentijević).

NOVI PAZAR: Koč, Đorđević, Šarac, Šubert, Marković, Ragipović, Vusljanin, Zimonjić (od 32. Hazirović), Ristov (od 58. Vučetić), Kecap (od 70. Mihajlović), Avdić.

Kragujevčani su ovim trijumfom popravili bodovni saldo sa 26 na 29 osvojenih bodova, ali su ostali na devetoj poziciji prvenstvene tabele.

U ostalim utakmicama 21. kola Prve lige Srbije postignuti su sledeći rezultati: Bežanija – TSC 2:1, Proleter – Dinamo 3:0, Radnički (P) – Budućnost 0:0, Temnić 1924 – Metalac 1:0, Sloboda – ČSK Pivara 5:1, Inđija – Jagodina 3:1 i Teleoptik – Sinđelić 4:0.

Fudbalere Radničkog 1923 sada očekuju dva vezana gostovanja, najpre TSC-u u Bačkoj Topoli, a zatim i Teleoptiku u „Zemunelu“. Narednu utakmicu na „Čika Dači“ izabranici trenera Kovačevića odigraće tek 28. aprila, kada će u okviru 24. kola ugostiti Inđiju.