Varjačićev šou za "petardu" na "Čika Dači"!

Posle devet „sušnih“ kola, fudbaleri Radničkog 1923 konačno su obradovali svoje navijače pobedom. U ulozi „žrtve“ našla se poslednjeplasirana Jagodina, koja sa „Čika Dače“ ispraćena sa pet pogodaka u sopstvenoj mreži – 5:0 (3:0). Blistao je kapiten Šumadinaca Aleksandar Varjačić, koji je postigao tri, a namestio jedan gol, pa je razumljivo zaslužio epitet igrača utakmice.

Devet kola bez pobede i četiri vezane utakmice bez postignutog gola sada su samo ružna prošlost za fudbalere kragujevačkog prvoligaša, koji su konačno namestili nišanske sprave i poput uragana oduvali nemoćne Jagodince. Poslednji put Radnički 1923 je postigao više od četiri gola na jednoj prvenstvenoj utakmici još u onoj čuvenoj sezoni 2010/2011, kada je na „Čika Dači“ „stradao“ vranjski Dinamo (6:0).

Danas su izabranici trenera Slaviše Kovačevića delovali izuzetno inspirisani za igru, rešeni da prekinu seriju loših rezultata i vrate se na pobednički kolosek. Doduše, ovom ubedljivom trijumfu Kragujevčana kumovali su i Jagodinci, koji na „Čika Daču“ nisu došli da se brane, već da se nadigravaju sa favorizovanim domaćinom. Na kraju su platili ogroman ceh, ali pitanje je da li bi protiv ovako raspoloženog Radničkog uspeli da izvuku bod i da su se odlučili za totalnu defanzivu.

Da će ovo biti jedna od sadržajnijih utakmca ove sezone na „Čika Dači“, najavili su fudbaleri domaćeg tima već u prvom minutu, kada je posle lepe akcije po levoj strani Vićentijević uputio centaršut na drugu stativu ka Varjačiću, ispred koga je intervenisao levi bek Jagodine Ivljanin.

Upravo je pomenuti Ivljanin u 4. minutu upotrebljivim centaršutem pronašao visokog Stoiceva u kaznenom prostoru Kragujevčana, ali je usledio mlak udarac glavom.

Odlična prilika ukazala se defanzivcu Radničkog 1923 Lazaru Petroviću u 15. minutu nakon kornera sa desne strane, međutim, ponovo se tu stvorio Ivljanin i izbacio loptu sa gol linije.

Samo tri minuta kasnije Kragujevčani su stigli do vođstva. Po levoj strani lepo su kombinovali mladi Maksimović i Vićentijević, usledio je centaršut koji je Varjačić atraktivnim udarcem glavom u padu pretvorio u pogodak. Zaista efektna akcija za veliku radost simpatizera domaćeg tima.

Rasterećeni nakon vodećeg gola, fudbaleri Radničkog 1923 nastavljali su da stvaraju šanse pred golom Jagodinaca. Tako je u 20. minutu Ilić propustio da kazni lošu procenu gostujućeg golmana, a minut kasnije Maksimović je pokušao glavom iz teške pozicije, međutim, bez željenog efekta.

Mladi Đorđe Maksimović pružio dobru partiju, ali nije uspeo da je kruniše pogotkom

Na drugoj strani, gosti su prvi put nešto ozbiljnije pripretili preko Miladinovića, čiji je udarac golman Raičević skrenuo u korner.

Igrao se 32. minut kada su domaći duplirali vođstvo. Ponovo je „arhitekta“ bio Vićentijević, a egzekutor, po drugi put na utakmici, kapiten Aleksandar Varjačić.

Posle drugog gola Kragujevčani su se malo opustili i prepustili inicijativu gostima, koji su u 38. minutu imali priliku da smanje zaostatak preko rezerviste Ristića.

Dva minuta kasnije beležimo lukav pokušaj Varjačića sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prohujala iznad prečke.

I kada se očekivalo da veoma dobri sudija Matić označi kraj prvog poluvremena, Radnički 1923 je stigao do trećeg gola. Varjačić je izveo korner, a najviši u skoku pred golom Jagodinaca bio je štoper Šumadinaca Milan Ilić, koji je i na nekim pređašnjim utakmicama pokazao zavidan „golgeterski njuh“.

Tek što se lopta zakotrljala u drugom poluvremenu, domaći su propustili idealnu priliku da dodatno uvećaju vođstvo. Varjačić je centrirao, Maksimović šutirao glavom, a golman Stojanović odbio loptu pravo do Đurđevića, koji promašuje prazan gol.

Ipak, iskusni golgeter se iskupio u 50. minutu, kada je lepo proigrao neuhvatljivog Varjačića, koji se poput komete stuštio ka golu Jagodine i preciznim udarcem poslao loptu iza leđa gostujućeg čuvara mreže za 4:0.

Nesrećni Jagodinci bili su u potpunosti grogirani nakon ovog pogotka, ali su nekako uspeli da se saberu i priprete u 55. minutu, ponovo preko Miladinovića, međutim, mladi golman Radničkog 1923 Lazar Raičević je još jednom bio oprezan.

Veliki karambol stvorio se pred golom Jagodinaca u 59. minutu. Pokušao je najpre Petrović da zatrese mrežu, potom i Marković, ali je golman Stojanović nekako uspeo da izađe kao pobednik iz ove situacije.

Na novu šansu Kragujevčana čekalo se do 73. minuta, kada su Lukić i Đurđević propustili da se upišu u listu strelaca. Četiri minuta kasnije Jovan Lukić je efektnim driblinzima prevario dvojicu protivničkih igrača, a zatim uputio oštru loptu na drugu stativu, gde Maksimović nije stigao da je prosledi u mrežu. Za ove sjajne poteze Lukić je nagrađen aplauzima kragujevačke publike.

U 82. minutu ponovo je Lukić u glavnoj ulozi. Njegov centaršut nije uspeo da iskoristi Vićentijević, koga je, istini za volju, tom prilikom značajno omeo i golman Jagodine Stojanović.

Međutim, samo dva minuta kasnije Vićentijević je uspeo da nadmudri protivničkog čuvara mreže, nakon što je oduzeo loptu Jovančiću i rutinski završio akciju za konačnih 5:0.

RADNIČKI 1923 – JAGODINA  5:0 (3:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 600
Sudija: David Matić (Novi Sad)
Pomoćnici: Marko Đuričić (Loznica), Dragan Peranović (Šajkaš)
Strelci: Varjačić u 18, 32. i 50. minutu, Ilić u 45. i Vićentijević u 84. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Janušević (Jagodina)

RADNIČKI 1923: Raičević, Marković, Dragačević (od 83. Božović), Petrović, Ilić, Vidović, Aleksijević, Varjačić (od 56. Lukić), Vićentijević, Đurđević (od 73. Cvijović), Maksimović.

JAGODINA: Stojanović, Mišić (od 34. Ristić), Ađuru, Jovančić, Jovanović, Radosavljević, Milić, Ivljanin, Miladinović, Janušević (od 64. Ivanović), Stoicev (od 60. Stevanović).

U ostalim utakmicama 19. kola Prve lige Srbije postignuti su sledeći rezultati: Proleter – TSC 2:2, Radnički (P) – Bežanija 0:2, Temnić 1924 – Dinamo 2:1, Sloboda – Budućnost 0:2, Inđija – Metalac 1:0, Teleoptik – ČSK Pivara 0:0 i Novi Pazar – Sinđelić 1:0.

U vođstvu je i dalje vranjski Dinamo sa 41 bodom, ispred novosadskog Proletera sa 39 i Metalca sa 36 osvojenih bodova. Fudbaleri Radničkog 1923 su i pored današnjeg trijumfa ostali na devetoj poziciji sa 26 sakupljenih bodova.

U 20. kolu Kragujevčane očekuje gostovanje ekipi Sinđelića u Beogradu. Narednu utakmicu na „Čika Dači“ fudbaleri Radničkog 1923 odigraće u sredu, 11. aprila, kada će dočekati Novi Pazar.