Finiš koban po Velikana

Borac je poražen (0:2) u Doboju kod Kaknja od Mladosti u utakmici 24. kola Lige za opstanak, bio je ovo duel trenutno dve prvoplasirane ekipe u mini-ligi, a debi na klupi kao šef stručnog štaba, doduše u zvanični zapisnik prijavljen kao službeni predstavnik, imao je mladi sručnjak Marko Maksimović. Bivši fudbaler Banjalučana i mladi reprezentativac BiH.

Posledice za crveno-plave posle jedanaestog prvenstvenog poraza u tekućoj sezoni nisu velike, ali je zenički Čelik sada smanjio zaostatak u odnosu na Banjalučane na deset bodova. Ipak, na Gradskom stadionu mogu još uvek mirno da gledaju ka narednim susretima, pogotovo što sada slede dve nedelje pauze zbog obaveza reprezentacije BiH u prijateljskim susretima sa Bugarima i Senegalom i da se u miru spremaju za sledeći susret protiv otpisanog Viteza, 31. marta.

Nakon utakmice protiv Mladosti u kojoj je Borac do 85. minuta, ponajviše zahvaljujući golmanu Marku Savatoviću, imao bod u džepu (0:0), a onda za pet minuta dva puta kapitulirao, Marko Maksimović je na konferenciji za novinare istakao:

-Znali smo da će ovo biti otvorena utakmica jer nijedna ni druga ekipa nema bojazan oko opstanka. Verujem da je bila dobra utakmica i igrači oba tima su dali svoj maksimum. Mladost je u finišu prelomila utakmicu na invididualni kvalitet dva pojedinca i ja im želim svu sreću u nastavku prvenstva.

Banjalučani su u ovom susretu bili značajno oslabljeni, zbog tri žuta kartona nije igrao najbolji klupski strelac Petar Kunić, a povređeni su Siniša i Stefan Dujaković, Aleksandar Kondić, Nemanja Trkulja i Goran Vukliš.

-Sudbinu držimo u svojim rukama i sada imamo četrnaest dana da se kvalitetno spremimo za utakmicu sa Vitežanima. Iako imamo mnogo problema nadam se da ćemo ih prebroditi i ostvariti plan opstanka – dodao je Maksimović o čijem statusu će, tokom prvenstvene pauze, da raspravlja Upravni odbor banjalučkog premijerligaša i po svemu sudeći on će voditi prvu ekipu do kraja takmičenja.

Maksimović je, podsetimo, vršilac dužnosti šefa stručnog štaba posle ostavke Igora Jankovića, koji je otišao nakon domaćeg remija sa Čelikom (0:0).