Železničar u finalu Kupa Srbije, pobedio Metaloplastiku
Golom iz sedmerca Đorđa Spasića rukometaši niškog Železničara rezultatom 27:26 savladali su šabačku Metaloplastiku u polufinalu Kupa Srbije i za trofej, koji su osvajali šest puta u istoriji, boriće se protiv domaćina Vojvodine u nedelju, 18. marta u Novom Sadu.
Rukometaši Železničara protiv Vojvodine za 7. pehar; foto: Rukometni savez Srbije

Nakon velike borbe na terenu, u utakmici u kojoj nijedna ekipa nije vodila više od dva gola razlike, niški rukometaši obezbedili su priliku za prvi takmičarski trofej u sezoni.

Od starta meča bila je viđena izjednačena igra, a "Želja" je uglavnom imao prednost. Sredinom prvog poluvremena (14. minut) niški tim je imao plus 1 (7:6), a Metaloplastika je preuzela vođstvo tek početkom drugog dela igre kada je bilo 16:15 za Šapčane.

U finišu meča bila je najveća borba, dugo je na semaforu stajao rezultat 25:25, a onda je zimsko pojačanje Aleksandar Stanojević odigrao važnu ulogu. Prvo je iznudio isključenje protivničkog igrača koje je iskoristio i Krsmančić da donese prednost "Želji" (26:25).

Sa igračem manje ekipa iz Šapca je 20 sekundi pre kraja imala sedmerac, koji je Matičić realizovao.

Stanojević je iznudio sedmerac koji je na samom kraju iskoristio Spasić i Železničar je tako obezbedio priliku da sedmi put podigne trofej namenjen pobedniku nacionalnog Kupa.

Protivnik mu je Vojvodina koja je ranije savladala Mokru Goru (32:24).

Finale je u nedelju, 18. marta od 18 sati u Novom Sadu, a najavljen je i prenos na RTS 2.