OLS: Inđija - Radnički Niš 0:0

Omladinski sastavi Inđije i Radničkog iz Niša su odigrali prvi prolećni meč u Omladinskoj ligi Srbije. Bio je to ujedno i derbi začelja. Inđinčani su imali priliku da sa pobedom "overe" svoj status i za narednu takmičarsku godinu, a sa druge strane gostima je ona bila možda i poslednja prilika da ostanu u trci za opstanak. Ovako polovičan utisak u rezultatu 0: 0. Bod svakom, a zeleno beli tim je ostao na četiri boda viška ispred prvog kluba u zoni za ispadanje (Radnički 1923). Ostaje samo gorak ukus iz poraza koji je u trećem kolu doživljen u Nišu. Tada je bilo, 2:1 za Radnički.

Inđija - Radnički Niš, foto: Anđelko Belić

Sama igra na Gradskom stadionu, mršava. Igralo se u borbi za svaki pedalj terena, a na oko bar u prvom delu igre monci u crvenim dresovima su delovali bolji. Ta igra sem slobodnog udarca u 30.minutu nije ozbiljnije ugrožavala golmana Vojvodića. Tada je golman Inđije iz donjeg ugla izvadio loptu posle šuta Stamenkovića. Pre toga samo poluprilike za gosta u 16. i za domaćina u 23. minutu meča.

U drugom delu slična priča, ali je sada Banjac koji je iako povređen uveden u igru pravio razliku. Kapiten domaćina je brzo povezivao svoj tim, ali pravih saradnika nije imao. Prvo se sam Banjac oprobao već u 48. minutu. Bio je to šut sa preko 25 metara od gola Kojića. Ipak lopta odlazi visoko preko gola. Potom je omaleni Petar Ristić u dva navrata zapretio domaćinu. Prvo u 56', a potom i u 61'. U prvoj prilici ovaj igrač posle centaršuta šutira glavom kraj gola domaćina iako je bio potpuno sam. Pet minuta kasnije njegov šut iz povoljne pozicije odlazi preko gola.

Domaćin je najbliži golu bio posle prekida. Korner je izveo Banjac, pravo na glavu Unkovića. Ovaj iz peterca šutira glavom kraj gola. Šansa iz reda kako promašiti nemoguće.

Do kraja još samo drugi žuti karton za Krstića. Od tog momenta u 77. minutu je bilo jasno da je bod dobar ishod za domaćina. Gost i sam zadovoljan bez pravih pokušaja da "pritisne" manjak domaćih igrača u terenu.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 150. Sudija: Nemanja Gajdobranski iz Novog sada, pomoćnici: Dragan Peranović iz Šajkaša i Svetlana Bilić iz Rume. Delagat: Radoslav Maksimović iz Inđije. Žuti kartoni: Puzić 22' i Unković 38' - Inđija. Jovanović 14' i Petrović 45' - Radnički. Crveni karton: Krstić 77' - Inđija.

Inđija: Vojvodić, Tepavčević, Krstić, Stanojević (Živković 65'), Petar Mrđa, Unković, Puzić (Banjac 45'), Nemanja Mrđa (K) (Ilić 78'), Bobar, Milinković, Radić. Trener: Miroslav Blanuša.

Radnički: Kojić, Stanković (Sekulić 67'), Jovanović, Radenović, Nikola Ristić (K), Nikola Petrović, Petar Ristić (Kocić 82'), Bulatović, Stamenković (Mladenović 85'), Topalović, Ćirković. Trener: -

Spartak 2 : 2 Moravac Orion
OFK Beograd 1 : 1 Vojvodina
Inđija 0 : 0 Radnički (N)
Voždovac 2 : 2 Napredak
Internacional 2 : 3 Čukarički
Rad 2 : 4 Partizan