Naisa ubedljivo savladala šampiona
 Rukometašice niške Naise nanele su prvi poraz u ovoj sezoni šampionu Srbije Medicinaru pošto su na svom terenu slavile sa 39:32 (19:16) i na dobrom su putu da u plej-of odu sa prve pozicije.

Nišlijke su se osvetile braniocu titule i nakon jesenjeg poraza (30:26) slavile na svom terenu sa 7 golova viška. Borbena igra u finišu donela je niškim rukometašicama 11. pobedu u sezoni.

Marija Filipović kapitenski odigrala; foto: Vanja Keser

Do sredine prvog poluvremena bila je izjednačena igra, ali onda je Naisa zaigrala bolje i predvođena Tamarom Žarković, koja je postigla 9 golova u prvom delu igre, otišla na odmor sa tri gola prednosti.

U 39. minutu rezultat je bio izjednačen (24:24), ali je Naisa polako preuzimala kontrolu nad utakmicom. Nišlijke su vodile sa 26:25 u 42. minutu, a već u 47. bilo je 30:25 za domaće igračice.

Četiri minuta pre kraja ekipa Svetislava Jovanovića vodila je 35:28 i bilo je jasno da će bodovi ostati u Nišu.

U drugom poluvremenu kapiten Naise Marija Filipović je predvodila svoje saigračice sa 6 golova od svojih 7.

Nakon 13. kola Naisa je na drugoj poziciji, iza Medicinara, pošto Šapčanke imaju bolju gol-razliku, ali ako do kraja sezone ove dve ekipe budu imale isti skor, Naisa će preuzeti višu poziciju jer je bolja u međusobnim duelima.

NAISA - MEDICINAR 39:32 (19:16)

NAISA: Stranjanac (7 odbrana, 1 sedmerac), Karić (9 odbrana, 1 sedmerac), Ivanović, Nikolić, Milojević 2, Karalić, Žarković 14 (5), Đoković 4, Stefanović, Radović 4, Simić 3, Petković, Miličić, Tanasković 2, Filipović 7, Tatar 3.

MEDICINAR: Perić (8 odbrana), Glišić, Vragolić, Stamenić 5, Milošević, Ćubela 7(1), Stanisavljević, Mijailović, Radović 11 (2), Ručnov, Šobić, Prelević 6 (1), Kažić, Stojiljković 3.

Isključenja: naisa 14, Medicinar 8 minuta. Sedmerci: Naisa 5 (5), Medicinar 6 (4). Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin).